Quantcast
Channel: Kokkama Ragnega
Viewing all 775 articles
Browse latest View live

Mustikane kohupiima-banaanijäätis küpsisetükkidega

$
0
0
Mulle tohutult meeldib jäätist kodus ise teha. Olgugi, et minu truu jäätisemasin mõned nädalad tagasi lootusetult katki läks, siis jäätisetegu kestab usinalt siiani! Erinevad kooresed jäätised on küll kahjuks hetkel menüüst väljas, kuid pole hullu - selle asemel süvenen hoopis pulgajäätiste maailma! Seesuguseid jäätiseid on tohutult põnev valmistada, saad lendu lasta oma fantaasia ning mängeldes uusi maitsekooslusi välja nuputada. Nii ongi kõik Sinu otsustada, millised isetehtud pulgajäätised välja näevad ja kuidas maitsevad. Siinkohal lubagem tutvustada üht vägagi kelmikat pulgajäätiste kogukonda - mustikane kohupiima-banaanijäätis küpsisetükkidega. Retsept on lihtne ning tegelikult on juba nimes kõik komponendid välja öeldud!



Üldiselt on selles jäätisretseptis kasutatud toorainetega lihtne. Banaan olgu mõnusalt küps, kohupiimapasta maitsestamata ning küpsised soovitavalt digestiivküpsistele omase kaneelimekiga. Mahl peaks olema võimalikult naturaalne ja puhas, ilma täiendava suhkru ja lisaainetega. Minul oli kasutusel Biotta orgaaniline mustikamahl, mis on mõnusalt tummine ja väga-väga ehe ning tänu sellele andis jäätisele mõnusat vunki ning täiendust. Loomulikult võib mustikamahla asendada ka muu meelepärase mahlaga, kõik oleneb sööjatest ning maitse-eelistustest. Seda võin aga öelda, et mustikamahl on alati väga populaarne valik!

Kel pulgajäätiste vormi veel ei ole, siis seda leiab peaaegu igast kodutarvete poest. Minul on paari vormiga olnud ebaõnne, kuna jäätis ei soovi eemalduda korralikult vormist. Hetkel on mul kasutusel aga lamedad jäätisevormid, millega olen väga rahul. 
PS! Pulgajäätiste tegemisel kasutan puust jäätisepulkasid, mis ostetud Tigeri poest!

Kogus: 4 pulgajäätist
Valmistamisaeg: 10 min + külmumisaeg

1 banaan
75 g kohupiimapastat
1 digestiivküpsis
naturaalset mustikamahla

Purusta banaan kahvliga (ära püreesta blenderiga!). Lisa segades kohupiim ning seejärel lisa segusse küpsisetükid. Sega ning jaota segu nelja jäätisevormi. Seejärel vala peale mustikamahl. Puuvarda abil lase mustikamahlal valguda ka jäätise alumistesse osadesse. Jälgi kindlasti, et vormid põhjast tühjaks ei jääks, vaid täituks ilusti kohupiimasegu või siis mustikamahlaga. Pista nüüd jäätisepulgad vormi ning lase maiustel sügavkülmas taheneda külmumiseni!

Tähelepanekud:
*Pulgajäätiste valmistamisel oli kasutusel 0,5 dl mahutavusega jäätisevormid!
*Selleks, et jäätisevormid paremini vormidest eemalduksid, siis lase neil mõned minutid toatemperatuuril seista! Ära kindlasti aseta vorme kuuma vette jäätiste kättesaamiseks!



Postitus  valmis koostöös A.Vogeli Loodustoodetega.  
Biotta mahlad on saadaval: Selverites, Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailmas, Delice kauplustes ja erinevates loodustoodete poodides. 

Kas suvist kokteili: arbuusi-mojito ja kurgi-cooler (alkoholivabad)!

$
0
0
See postitus on pühendatud minu uuele koduabilisele ning kahele  ülimalt mõnusale suvekokteilile Alustame kokteilijuttudega. Nende kahe kokteili suureks plussiks on see, et need mõjuvad suvisel ajal värskendavalt ja jahutavalt. Kui aga ilm nii päikeseline ei ole, siis on need suvejoogid üsnagi toitvad, seega sobivad need tarbimiseks mis tahes ajal. Mojito retsepti jagasin mõni aeg tagasi ka oma instagrami-lehel, seega võib mõndadele pilt juba tuttav olla. Tegemist on alkoholivaba kokteiliga, mis pakatab värskusest ja kergetest maitsetest. Arbuus annab joogile mõnusat lisatäiendust, kuid soovi korral võid selle asendada ka ananassi, mango, vaarikate või mõne muu meelepärase komponendiga.. Loomulikult on kohustuslikeks komponentideks siin joogis laim ja piparmünt ning nende näol ärge asendusi kindlasti ette võtke! Teine kokteil on pühendatud aga kurgile, õunale ja laimile. Selles kokteilis on tunda äratuntavat kurgimaitset, seega kurgifännid võivad seda retsepti kohe kindlasti piiluda! Mina pressisin kurgi- ja õunamahla ise. Ma ei ole kursis, kas kurgimahla kuskil müügil on, aga kurk on siin joogis täiesti asendamatu! 


Koduabilisest lühidalt samuti. Olgugi, et see abiline on minu kodupidamises olnud alles lühikest aega, siis saagem ikkagi tuttavaks - minu uueks koduabiliseks on võimekas blender  Bosch SilentMixx Power. Sel masinal on mitu head omadust, mis kindlasti minu südame kiiremalt tuksuma panevad. Tõenäoliselt jagan ma selle funktsioone retseptide näol blogis ka eraldi, kuid üldjoontes saan öelda, et ühte masinasse on peidetud ära mitu head omadust:

-Nagu nimigi ütleb, siis on see teistest blenderitest märksa vaiksem. Võib-olla jää purustamine ei ole kõige parem viis vähesema müra esiletoomiseks, kuid mootor töötab tõepoolest vaiksemini ning  summutatult, Eriti siis, kui mikserdad kokku tainast püreesuppi või mõnda muud taolist toitu.
-Mikser segab kenasti ka suuremaid koguseid;
-Tänu lihtsasti eemaldavale terale on masina puhastamine väga lihtne;
-Mikseril on nö ThermoSafe-klaasist kann, mistõttu sobib see nii külmade kui ka kuumade komponentide püreestamiseks. Selle kann meeldib mulle kohe väga - on  tõesti kindel ja turvaline!
-Automaatprogrammide abil saab ühe nupulevajutusega  purustada edukalt jääd, blenderdada valmis smuutijook või hakkida vajalikke komponente.
-Lisatarvikuna on kaasas eraldi hakkimisanum köögiviljade tükeldamiseks. 


Jääd saab selle masinaga (eraldi funktsiooniga) vägagi edukalt purustada ja tänu sellele on sündisid ka 2 allolevat retsepti!


Arbuusi-mojito
Kogus: ühele


0,5 laimi (sektoritena)
125 g arbuusi viljaliha
2 tl pruuni suhkrut või muud magustajat
1 piparmündioks
purustatud jääd
toonikut või mineraalvett

Pane retsepti 4 esimest komponenti klaasi ja tambi need kergelt puruks. Lisa klaasi 3/4 ulatuses purustatud jääd (kasuta jääkuubikute purustamiseks blenderit). Täida klaas toonikuga ning serveeri!
 

Kurgi-cooler
Kogus: kahele


2 dl kurgimahla
2 dl õunamahla
0,5-1 laimist pressitud mahla
pisike jupp ingverijuurt (soovi korral)
8-10 piparmündilehte
purustatud jääd

Esmalt pressi kurgist ja õuntest mahl, seejärel lisa laimimahl (kogus oleneb kui hapukat soovid). Kui soovid veidi särtsu kokteilile juurde, siis lisa pisut riivitud ingverijuurt. Purusta piparmündilehed jääkuubikutega blenderis ning täida jääpuruga 2 klaasi. Vala juurde mahl ning serveeri!

Postitus sündis koostöös Boschiga.

Smuutikauss suvemarjadega

$
0
0
Kui hooaeg pakub marju, siis tuleb teha hoidiseid, kooke, magustoite! Ühesõnaga peab marjahooaega oma täies hiilguses nutikalt ära kasutama. Ma ei tea, kui nutikas on smuutikauss, aga võin öelda, et paganama maitsev on see kohe kindlasti. Täidab samal ajal mitu eesmärki - tervislik, toitev ja magus, sobides seega nii hommikusöögiks, vahepalaks kui ka magustoiduks! Eks smuutikausil on oma pisikesi salanippe kuhjaga, kuid peamiseks on kindlasti komponentide eelnev külmutamine. Nii on lõpptulemus kreemjas ja täidlane - selline nagu üks korralik smuutikauss olema peab.
Smuutikausside eriti lõbus osa on muidugi nende kaunistamine, sest see teeb tagasihoidlikust segust tõelise kaunitari! Serveeerides lisa maiusele peale kõike, mida maitsemeeled soovivad. Kõike muidugi arukuse piirides, sest püreestatud marjasegu peab ise ka oma kohalolu näitama! 

Kes huvi tunnevad, siis minu instagrami-lehe profiilil on highlight´ide all olemas ka väike valmistamisjuhend ning sealt leiad kusjuures ka mitme teise toidu valmistamisõpetused pildijadana!



Kogus: 1
Valmistamisaeg: 10 min + marjade külmumisaeg

peotäis mustikaid
väike peotäis punaseid sõstraid
10 maasikat
1 banaan
100 ml kreemjat kookospiima
1 tl mett


Kaunistuseks: banaan, marju, kiivit pisut šokolaaditükke

Pane marjad sügavkülma. Viiluta banaan ning aseta samuti sügavkülma külmuma. Paari tunni pärast pane külmunud komponendid blenderisse, lisa kookospiim ja mesi ning blenderda kõik ühtlaseks. Vajadusel lisa täiendavalt kookospiima, kui segu liiga paks jääb, minul täiendava kookospiima lisamise vajadust ei olnud:) Seejärel vala smuutisegu kaussi ning kaunista!

Mustasõstramojito (alkoholivaba)!

$
0
0
Tänane ilm lubab kindlasti üht jahutavat kokteili. Taas pean tõdema, et mojitost ei saa üle ega ümber ning sedapuhku valmib seesugune karastav kokteilijook marjadega. Mustasõstramojitos on kohe kindlasti tunda marjadele omast mekki, seega kellele need marjad meeltmööda on siis, retsept on alljärgnev! 



Kogus: ühele
Valmistamisaeg: 5 min

0,5 laimi
1-2 tl pruuni suhkrut
2 sl mustsõstraid
1 piparmündioks
jääkuubikuid
mineraalvett või toonikut


Võta klaas ning pista sinna sisse laimisektorid, suhkur, marjad ja piparmündioks. Tambi klaasis olevad komponenid puruks. Seejärel lisa jääkuubikud ning vala klaas täis mineraalvee või toonikuga. Voilaa!

Retrohõnguline rullkook sõstratoormoosi ja vahukoore-beseevahuga

$
0
0
Rullkooki olen ma teinud juba päris mitmeid aastaid. Pakun, et umbes 12 aastat tagasi keerutasin kokku oma esimese rullkoogi. Seega võin öelda. et olen sellele koogile päris pikalt truuks jäänud. Ega selle koogi tegemine miski keeruline teadus ei ole, sest kui oled biskviidi valmistamisega sina-peal ning oskad kohupiimakreemi kausis kokku segada, siis suurem töö ongi tehtud. Koogi rullikeeramine on juba puhas lõbu ning oluliselt lihtsam, kui keerutada kokku terve biskviit! Kes siiski koogi valmistamisega jänni jäävad, siis neile on postituse lõpus ka samm-sammuline õpetus, kuidas see õige kook valmima peab!

Armastust rullkoogi vastu jagasin ma kuu aega tagasi ka ajakirjas Naistelehtning pean tunnistama, et see ei ole olnud selle suve ainuke rullkook. Sellist kooki on nii mõnus valmistada sünnipäevalauale, sest olgem ausad - tegemist on ju klassikalise koogiga, mille vastu on peaaegu kõikidel väga soojad tunded. Ja nüüd küpsetama....kookideni!
PS! Kes soovivad, võivad minu tegemisi jälgida ka minu instagrami-lehel!
Mitmele: 8-10 koogiviilu
Valmistamisaeg: 30 minutit + maitsestumisaeg
Biskviit:
3 muna
1,5 dl suhkrut
1,5 dl nisujahu
0,5 dl kartuli- või maisitärklist
1 tl küpsetuspulbrit

Marjapüree:
150 g punaseid sõstraid
35 g suhkrut
1 tl vanillisuhkrut

Vahukoore-beseevaht:
200 ml (1 pk) vahukoort (35%)
200 g kohupiimapastat (maitsestamata)
50 g beseed
8 šokolaadikommi

Kate:
100 ml vahukoort (35%)
1 tl suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
75 g hapukoort
1. Rullbiskviidi valmistamiseks vahusta munad suhkruga heledaks vahuks. Lisa munavahule ettevaatlikult omavahel segatud kuivained. Kalla tainas küpsetuspaberiga vooderdatud ahjuplaadile (24 x 35 cm) ning laota spaatliga tainas ilusti kogu plaadi ulatuses laiali. Küpseta 200 kraadi juures ca 8-10 minutit ehk kuni biskviit omandab kuldse jume.
2. Biskviidi küpsemise ajal valmista täidis. Püreesta marjapüree komponendid. Vahusta koor tugevaks vahuks, lisa kohupiimapasta ning mikserda veelkord läbi. Seejärel lisa segusse käte vahel purustatud besee ja kommitükid, sega.
3. Kummuta küpsenud biskviit teisele küpsetupaberile ning eemalda vormi põhjas olev küpsetuspaber.
4. Laota küpsenud biskviidipõhjale esmalt marjapüree ning seejärel kohupiimasegu.
5. Lõika biskviit pikuti neljaks, võrdse laiusega, ribaks.
6. Rulli esimene riba küpsetuspaberil ettevaatlikult kokku ning tõsta koogivormi (Ø20-22cm).
7. Seejärel keera ülejäänud ribad vormis eelmise ümber. Kui kõik ribad on vormi pandud, tõsta kook külmkappi maitsestuma üleöö!
Järgmisel päeval vahusta katteks mõeldud vahukoor suhkrutega vahule, sega juurde hapukoor. Kata koogi ääred ja pealne vahukoorega. Kaunista kook marjadega ning hoia seda serveerimiseni külmkapis.

Kõige lihtsamad mustikapirukad

$
0
0
Suurepärane uudis! Metsa all on valminud mustikad ning seega võib selle hooaja nüüd rõõmuga avatuks kuulutada! Minu vaimustus mustikate vastu ei ole tekkinud viimaste aastatega, vaid on pärit kohe täiesti lapsepõlvest. Suvekodus on metsaalused igal suvel neid pisikesi marjakesi täis, seega on lausa kohustuslik teel randa neid endale suhu noppida. Mustikaid on suvekodu metsas olnud alati aga nii palju, et nendest jagub ka kookide, hoidiste, kisselli ja veel igat sorti küpsetiste jaoks. Ja ega minu kodulinna Pärnu metsadki mustikatest tühjad ole. Neid on siin sama palju, seega on alati rõõm mustikahooaega aplausiga vastu võtta. Olgugi, et selle hooaja alguses on mõnevõrra ka kurbust, sest seljataha on jäänud enamik suvest ning kõik need teised võrratud marjahooajad. Seega on igati õige sedasorti kurbust leevendada pisikeste kodutehtud pirukatega:) 


Mustikaretsepte jagasin ma hiljuti ka Naistelehes, kuhu meisterdasin klassikalise mustikakeeksi, ühe lihtsa mustikakreemi ning siis veel mustikapirukad, mille retsepti alljärgnevalt jagan. Need pirukad valmivad nii lihtsalt ja kiiresti, et vaevu jõuad küpsemise ajal miskit muud teha. Seega kutsu pirukasõbrad juba aegsasti laua äärde! Muidugi on need küpsetised parimad ahjusoojalt, aga siiski õigepisut jahtunult, et kuum mustikatäidis keelt ei põletaks. Need on head niisama, kuid ei tee ka paha, kui serveerid neid vaniljepudingu või jäätisega!

Kogus: 10 pirukat
Valmistamisaeg: 20 minutit

500 g külmutatud pärmi-lehttainast (õhukeseks rullitud)
1 muna
10 tk valge šokolaadi ruutu
10 sl (kuhjaga) mustikaid
5 tl suhkrut
Lõika tainas 10ks ruuduks. Tee igale tainaruudule noaga mööda ääri sisselõige umbes 1 cm kauguselt (ilma tainast läbi lõikamata). Määri ääred lahtiklopitud munaga. Tekkinud tainaruutude keskele aseta hakitud šokolaad (1 šokolaadiruut tainaruudu kohta).
Seejärel sega mustikad järelejäänud munaga ning jaota tainaruutude keskele. Raputa peale suhkur ning küpseta pöördõhuga režiimil 180 kraadi juures 15 minutit.

Eriliselt hõrk! Valge šokolaadiga vaarikakook

$
0
0
Praegusest hooajast vist paremat olla ei saa. On suvi ning erinevad annid tasapisi aina valmivad. Tekib marjakoogi isu, siis pead lihtsalt õue jalutama ning kausikese sobivaid marju täis noppima. Ma ei tea, kuidas on mujal Eestis, aga minul suvilas on just praegu vaarikate tipphooaeg (seal valmib kõik pisut hiljem) ning minu rõõmuks on neid pisikesi marjahakatisi sel suvel nii-nii palju. Vaarikatest saab oivalist hoidist ning loomulikult suurepärast kooki. Seega on mul rõõm Teile tutvustada üht suurepärast küpsetist, mis hiilgab oma lihtsuse ja väheste komponentidega. Need komponendid sobivad omavahel nii hästi kokku, et lõpptulemuseks on tõeliselt mõnus koogike! Kusjuures soovitan seda kooki süüa jahtunult ning veel parem on see külmkapikülmalt küpsetamisele järgneval päeval. Nii on täidis parajalt tihke ning maitsed samuti ühtlustunud!



300 g muretainast

Täidis:
50 g valget šokolaadi
50 g Pilvekese piimabatoonikesi (või teisi heledaid batoonikese komme)
250 g vaarikaid
 

Kate:
1,5 dl vahukoort
2 muna
1 tl vanillisuhkrut
1 sl suhkrut


Kuumuta ahi 200 kraadini. Rulli tainas õhukeseks ning vooderda sellega ümmarguse koogivormi (Ø20cm) põhi ja ääred. Koogiääred võiks olla vähemalt 4cm kõrged. Raputa koogipõhjale šokolaadi- ja kommitükid. Laota peale vaarikad. Sega omavahel katte-ained ning vala vaarikatele. Pista kook ahju ning alanda temperatuur koheselt 160 kraadini, küpseta kooki 45-55 minutit. Seejärel lülita ahi välja ning lase koogil suletud ahuuksega järelküpseda umbes 30 minutit. Lase koogil jahtuda!

Lihtsad muffinid šokolaaditükkidega (nisujahuta!)

$
0
0
Millal Te viimati muffineid valmistasite? Minul juhtub seda liiga tihti, sest peres on kasvamas üks pisike muffinifänn, kellele seesugused pisikesed küpsetised eriti meeltmööda on. Seetõttu on hea katsetada erinevaid muffiniretsepte ning vahel sekka meisterdada ka pisut teistmoodi ampse. Pakun, et nende muffinite kõige õigem nimetus oleks blenderimuffinid, sest kogu tainas valmib minutiga blenderis. Kõik komponendid blenderisse, natuke püreestamist ning tainas ongi valmis. Selleks, et taina meisterdamine ilusti õnnestuks, siis lisa komponendid blenderisse kindlasti retseptis antud järjekorras ehk siis kõige alla banaanid, seejärel maapähklivõi jne.


Need küpsetised ei valmi traditsioonilisest muffinitainast, nendest ei leia võid ega nisujahu ning ohtralt suhkrut. Selle asemel on aga banaani, maapähklivõid ning kaerahelbeid, tänu millele ühed korralikud muffinihakatised ahjus valmis saavad. Need muffinid jäävad mõnusalt pehmed ning soovitan neid pakkuda veidikese jäätise või siis vaniljekastmega, kes aga soovivad laktoosivaba varianti, siis jätku need lisandid lisamata! Minule meeldivad need muffinid nii magusate lisanditega kui ka ilma - sobivad hästi nii hommikusöögiks või siis magustoiduks, head kaaslased piknikule või metsamatkal!

Mitmele: 8 tk
Valmistamisaeg 30 min

2 banaani
100 g maapähklivõid
2 muna
3 sl kaerahelbeid
0,5 tl soodat
2 sl pruuni suhkrut
75 g šokolaadi


Pane kõik ained blenderisse (va šokolaad) retseptis antud järjekorras. Blenderda ühtlaseks, lisa šokolaaditükid ning sega tainasse. Täida tainaga 8 muffinivormi (kui muffinipaberit ei kasuta, siis määri muffinipann korralikult rasvainega) ning küpseta 180 kraadi juures ca 25 minutit!


Postitus sündis koostöös Boschiga.

Maitserohke kimchi!

$
0
0
Kimchi on üks imeline Korea köögist pärit roog ning lühidalt öeldes on tegemist hapendatud vürtsika  köögivilja(salati)ga, mida kõige traditsioonilisemalt valmistatakse Hiina kapsast. On loomulikult ka teisi komponente, mis on kimchi retsepti peaosas. Mina kasutan juhust ning võtan selleks peaosaliseks tavalise peakapsa - hooaeg pakub, seega peab kasutama:) Olles proovinud igasugu variante, siis võin vabalt öelda, et tavaline kapsas sobib sedasorti hapendamiseks samuti imeliselt.

Kui sul tekib aga kõhklusi kimchi serveerimise osas, siis võin rahustavalt öelda, et võimalusi on palju: paku seda iseseisvalt, eelroana, vrappides, erinevates vokkides, salatites jne. Mulle meeldib pakkuda kimchi´t praekartulitega või siis pista poke-kaussi!
Antud kimchi retsept on hästi lihtne - kiire ja lühike ning ei nõua väga pikka marineerimisaega. Selline laisa inimese retsept! Vürtsikust tekitan selles retseptis vürtsika ürdisoolaga ning niimoodi jääb ära vajadus lisada eraldi soola ja tšillit. Kel huvi, siis retsept on siin:

500 g peakapsast
1 sl Herbamare vürtsikat ürdisoola
100 g porgandit
2 sl hakitud rohelist sibulat
1-2 tl kalakastet
1 tl suhkrut
2 väiksemat küüslauguküünt, purustatuna
2 tl hakitud ingverijuurt
1-2 sl heledat sojakastet


Lõika kapsas hästi õhukesteks ribadeks, lisa ürdisool ning mudi see korralikult kapsaribadesse. Lase 2 tunnikest seista. Seejärel nõruta ning pigista kapsas tekkinud vedelikust kuivemaks.
Tükelda porgand ning lisa koos ülejäänud ainetega kapsasegule. Sega korralikult, pista segu purkidesse ning lase sel toatemperatuuril vähemalt ööpäev hapneda.


Postitus koostöös A.Vogeli Loodustoodetega.

Eriti kodune ploomi-martsipanikook

$
0
0
Suvepealinnas on igasugu õuna- ja ploomikoogid hetkel igati päevakohaseks teemaks ning seetõttu ei saa ka mina ilma seesuguste küpsetisteta. Seesuguste kookidega seostub mulle üldjuhul lihtsus mõne koduse küpsetise näol ning täpselt seesuguse retseptiga ongi siinkohal tegemist. Lihtne ja kodune kook, mis on meelepärane ka lastele. See kook maitseb vägagi mõnusalt, kuid kirsi tordile lisab kindlasti magus koorejäätis, mis selle küpsetisega lihtsalt suurepäraselt sõbruneb. Ja kui otsustad seda koogiviilu jäätisega kostitada, siis lase külmal maiusel minutijagu kooki sulanduda, sest pisut pehmenenud jäätis teeb koogiga alati imesid;)

PS! Maitseb hästi nii ahjusoojalt kui ka jahtunult!


Mitmele: 10-12 tk
Aeg: 45 min


100 g võid
100 g toorjuustu
100 g suhkrut
2 muna
2 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit
näpuotsatäis soola

Kate:
50 g martsipani
300 g ploome
2 sl mandlilaaste

Sulata või. Sega toorjuust ja suhkur ning nirista segades juurde või. Seejärel lisa munad ning omavahel segatud kuivained. Sega tainas ühtseks massiks. Vala tainas vormi (Ø22-24 cm). Seejärel raputa peale martsipanitükid. Lõika ploomidest viilud ning kata nendega kook, raputa peale mandlilaaste ning küpseta pöördõhuga režiimil 175 kraadi juures 35-45 minutit.


Retsept valmis koostöös ettevõttega Coopning see kook ilutseb ka retseptilehtedel, mis on leitavad Coop kauplustest üle Eesti!

Lihtne kalasalat

$
0
0
Vaikselt rändabki suvi sügisele külla ning tegelikult ma ei kurda. Ka sügisel on ju tegelikult oma võlu ja omamoodi sära. September on minu arvates üks eriti maagiline kuu, pakkudes nii kargeid hommikuid, nauditavaid vihmahooge kui ka lugematult hulgal erinevaid sügisande. Enne veel, kui sügisroad end lauale sätivad, tuleb võtta aga viimast suvele omastest ja sobivatest roogadest. Seetõttu sobitub ehk veel suve lõpu soojade ilmadega üks äärmiselt lihtne kalasalat. Ega selle salati puhul pikka juttu olegi. Tuleb vaid komponendid alusele laotada ning kogu taldrikul olevat värskust suitsukala ja kastmega kostitada.


Kogus: kolmele
Valmistamisaeg: 15 minutit

100 g Farfallesid või muud meelepärast pastat
4 suuremat redist
125 g kirsstomateid
150-200 g suitsukala
paar peotäit rohelise salati lehti
ca 3-4 sl meelepärast salatikastet (kasutasin Hellmann´s tšillikastet)
3 sl riivitud parmesani
musta pipart,soola

pisut sidrunist pressitud mahla

Keeda pasta soolaga maitsestatud vees valmis, nõruta ning jahuta. Viiluta redised ning lõika tomatid pooleks. Tükelda suitsukala. Laota salatilehed alusele koos keedetud pasta rediseviilude ja kirsstomatitega. Nirista peale kaste ning tõste seejärel peale suitsukala ja parmesan. Raputa peale pipart, piserda peale pisut sidrunimahla ning serveeri!


Postitus valmis koostöös Hellmann´s Eestiga!
Hellmann´sil on hetkel käimas ka üks kampaania: Mine Selverisse, osta ükskõik milline Hellmann's toode, registreeri end lehel greattasteclub.com (sel lehel ka täpsem info) ja saa eripakkumisi restoranidesse.

Teistmoodi õunastruudlid ehk struffinid!

$
0
0
Kui Sa pole õunahooajal jõudnud veel ühtegi küpsetist valmis meisterdada, siis soovitan julgelt just seda retsepti proovida. Kui aga oled juba õunaküpsetistest tüdinud, siis proovi seda retsepti ikkagi - ma usun, et need õunastruudlikesed saavad Sind üllatada. Ja kui oled lihtsalt järjekordse õunaretsepti otsingul, siis hakka aga tainast sõtkuma ning õunu selle küpsetise tarbeks koorima! Ühesõnaga tasub neid maitsvaid koogikesi kindlasti proovida, eelkõige üllatas mind selle maiuse puhul seesama kihiline tainas, millesse hapukad õunahakatised pakitud olid! See annab annab küpsetisele palju lisandväärtust, kuna kergelt kihilise olemusega ümbris lisab õuntele omamoodi tähesära!
Struudliks seda küpsetist päris nimetada ei saa, kuna valmivad individuaalselt muffinivormides. Armas Mari-Liis kõrvalblogist (lehvitused!) pakkus välja, et sedamoodi küpsetiste nimetus võiks olla hoopis "Struffin", mis kõlab omamoodi toredalt ning tegelikult annab ka üsna täpselt edasi selle küpsetise olemust - natuke nagu struudel, aga poole kohaga ka muffin! Seega, nimetagem neid moodsa nimega struffiniteks;) 

Retsept ilmus ka ajakirjas Naisteleht ning minu retseptidega saad lisaks ajakirjale tutvuda ka kodulehel : naisteleht.ohtuleht.ee
Mitmele: 6 struudlit
Valmistamisaeg: 1 tund
Tainas:
250 g nisujahu
2 sl suhkrut
0,5 tl soola
175 g võid
0,75 dl külma vett
Täidis:
3 sl võid
300 g õunatükke
5-6 sl suhkrut
3 sl mandlilaaste
kaneeli
1 lahtiklopitud muna (pealt määrimiseks)
Taina valmistamiseks sega kuivained omavahel. Lisa või ning näpi sõrmede vahel tainast seni, kuni suuremad või tükid kaovad. Vala juurde vesi ning sõtku tainas kätega ühtlaseks. Lase tainal külmkapis taheneda tunnike.
Jaota tainas kolmeks ning rulli need üksteise järel jahusel pinnal õhukeseks ristkülikuks. Määri tainale või ning laota peale õunad. Raputa õuntele suhkrut, mandlilaaste ja kaneeli. Seejärel rulli tainas kokku nii, et õunad peituksid ilusti sisemusse. Suru tainaotsad omavahel korralikult kokku. Seejärel lõika saadud „vorst” keskelt pooleks ning aseta struudlipoolikud lõikepool ülal võiga määritud muffinivormi. Toimi samamoodi ka kahe teise tainalapiga! Määri need peal lahtiklopitud munaga ning küpseta seejärel struudleid pöörõhuga režiimil 180 kraadi juures 30-40 minutit. Serveeri koos vaniljekastmega!

Piesta Kuusikaru, agroturism ning ahjus küpsetatud võrratu juustuketas!

$
0
0
Kui ma seda postitust praegu kirjutan, siis olen äsja tagasi jõudnud Pärnumaal Vändra metsas peituvast armsast Piesta Kuusikaru talust. Mul on kaasas ohtralt emotsioone, päikeselisi elamusi ning kopsud täis värsket maaõhku. Ma ei jõua siiamaani ära imestada, kui ettevõtlikke ja ägedaid inimesi Eestimaal leidub. Toon esmalt näitena sellesama talu perenaise ja -mehe, kes läksid elama tallu keset metsavaikust, kuid samas suure sooviga tegutseda ning miskit oma kätega luua. Ja kui seesugune tahe on suur, tekitades silmades sära ning tuues naeru suule, siis on ka lõpptulemus tähelepanuväärne! Piesta Kuusikaru talu sai uue hingamise aastal 2014, mil tallu elama asuti ning nüüd, 5 aastat hiljem, on Piesta tõeliselt tuntud ja hinnatud kaubamärk. Piesta nime all on kõige rohkem tuntud õunamahl, kuid tähelepanu on pälvinud ka õunaäädikas ning sel aastal auhinnatud tunnustuse pälvinud õunastroop (minu lemmik!). Miks ma seda kõike aga räägin?



Kas olete kuulnud agroturismist? Tegemist on eelmisel aastal Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt algatatud uue turismisuunaga. See on põllumajandustootmise ja turismi kombinatsioon, mis pakub võimalust külastada talusid või teisi põllumajanduslikke ettevõtteid, kogeda maaelu ja maal elamise viise ning lüüa kaasa igapäevases talutöös. Sellist turismiteenust ei saa viljeleda kõik turismitalud, vaid ainult need ettevõtted, kelle põhitegevusalaks on erinevate põllumajandus- või kalandustoodete valmistamine. Külastajatele pakutavaks turismiteenuseks võib olla nii majutus kui ka toitlustus, aga ka muud aktiivsed tegevused ning seesugune turism on tegelikult väikese ja keskmise sissetulekuga ettevõtetele väike lisateenimisvõimalus. Selle turismiharuga on liitunud juba üsna mitmed ja märkimisväärsed ettevõtted ning paljud nendest taludest on ka Ehtne Talutoit märgikandjad. Ühesõnaga on Agroturism justkui kogu aasta toimuv Avatud Talude Päev!Agroturism ei ole kindlasti vaid suvise hooaja meelelahutus ning hõlmab kõike nelja hooaega! Seega kui tunned, et soovid perega nädalavahetusel või mis tahes päeval midagi põnevat ette võtta, siis tasub kindlasti agroturismi kodulehele minna ning endale meelepärane ettevõte välja valida: agroturism.ee


Nagu alguses mainisin, siis meie külastasime Piesta Kuusikaru Talu Pärnumaal, kus saad tutvuda nii maaeluga, tootmisega ning mekkida lõpptulemusena valminud tooteid. See talu asub tõesti keset metsa ning ainuüksi lihtsalt seal olemine annab tõeliselt vägeva energialaengu! Seega võiks seesugune külastus linnainimesele igati kohustuslik meelelahutus olla. Ja minge kogu perega, sest kogu ringkäigu teebki põnevaks see, et igas vanuses külastajale leidub miskit – saad tutvuda talu seiklusrikka ajalooga, osaleda degusteerimisel ning ka ise miskit põnevat talu perenaise juhendamisel õppida. Talus on oma õunaaed, kus on sirgumas enam kui 1500 õunapuud, mille hulgas aga vaid 5 erinevat õunasorti. Tõsi, enamus õuntest ostetakse toodete valmistamise tarbeks sisse, sest pisikesed õunapuud on alles sirgumas ning jõudu kogumas. Aga õunu on sel talupidamisel vaja, sest ainuüksi ühes päevas valmib vähemalt 500 l õunamahla. Lisaks õunamahlale tehakse selles talus veel ka vürtsikat õunajooki, -äädikat, -siirupit, -stroopi ning -marmelaadi, mis kõik Piesta Kuusikaru kaubamärgi all poodides müügil.
Kui Sa peale ringkäiku talus tunned, et kuidagi ei taha linna suunduda, siis on võimalik ka kohapeal eraldi majas ööbida, mis muideks on saanud booking.com lehel märkimisväärselt kõrge hinnangu.







Aitäh, kui jõudsid lugeda siiamaani ning tore, kui piilud ka järgnevat retsepti. Siinkohal oli minu inspiratsiooniks Piesta Kuusikaru võrratu õunastroop, mis pälvis sel aastal ka parima talutoidu konkursil tiitliga Parim lisand 2019, seega igati väärikas võit, et seda proovida ning imelisi maitsekooslusi tekitada. Stroop  sattus selle pererahva juurde ideena Hollandist, kus seesugust paksu tekstuuriga siirupit pakutakse vahvlite ja pannkookidega. Stroobil on mitmeid maitsvaid külgi, misrõttu sobitub see hästi nii magusate kui ka soolaste lisanditega, nii pannkookidega kui ka juustu, pasteedi ja lihaga. Ja nagu talu perenaine ise ütles – ka verivorstiga on hea!

Kõhklesin, kas võtta retseptikatsetusteks seesama stroop või hoopis talu uustulnukas õunamarmelaad. Lõpuks haaras käsi automaatselt aga stroobipurgi, millega on mul juba pikemat aastat maitsvad sõprussuhted – kui esimest korda proovisin, siis maitsemeeled lõid koheselt nurru!
Ja kellele soovitanud olen, siis ka nemad on kiitnud! Siiski usun, et valgehallitusjuust sobitub hästi ka õunamarmelaad, mille puhul on tegemist ühe eriti erilise tootega, sest maitsemeeled rändavad seda proovides koheselt lapsepõlve. Kes mäletab tuubimarmelaadi Kosmost? Vot just seda maiust seesama marmelaad mulle meenutab!


Mis ma siis tegin? Küpsetasin ahjus valgehallitusjuustu, millele kuhjasin peale ohtralt head ja paremat. Seesugune retsept ei ole midagi uut, aga väga hea meeletuletus siis, kui soovid peolauale või lihtsalt näksimiseks meisterdada midagi head. Magusa mekiga õunastroop sobitub kogu värgiga veel eriliselt hästi. Seega soovitan proovida! Mina püüan kasutada üldjuhul puidust karbis valgehallitusjuustu, sest nii püsib küpsemisel juust ilusti koos. Üha vähem on aga poes puidust karbikeses juustu märgata, seega selle puudumisel soovitan juustu küpsetamisel pista sobivasse ahjuvormi või valmistada see küpsetuspaberil, millel juustu ka serveerid!


Retsept
Ahjus küpsetatud juustuketas

1 ketas Camembert valgehallitusjuustu
1-2 sl Kreeka pähkleid, hakituna
1 sl oliiviõli
2 sl Piesta Kuusikaru õunastroopi
musta pipart
mõned tüümianilehed

Kui kasutad puidust karbis olevat juustu, siis eemalda ümbrispaber ning pista juust tagasi karpi, paki hõbepaberisse alumine osa, jättes juustu ülemise osa lahti. Tee juustule noaga peale ruudustik. Küpseta juustu 180 kraadises ahjus pöördõhureziimil 15-20 minutit ehk kuni juust on sulanud ning mõnusalt pehme! Seejärel eemalda ettevaatlikult hõbepaber ning aseta juust alusele. Raputa peale eelnevalt kuival pannil röstitud Kreeka pähklid, nirista üle oliiviõli ning õunastroobiga. Raputa peale pisut musta pipart ning seejärel laota peale tüümian. Serveeri näkileibade, saiaviilude, toorsingi ja muu meelepärasega! Naudi koos seltskonnaga või maiusta üksi!
 



Lõpetuseks...

Maal on mõnus! Seda näitab ka asjaolu, et pisike reisisell Mia ei soovinud kuidagi talust lahkuda ning nõudis koduteel valjuhäälselt tagasiminekut!

Aitäh armas pererahvas Piesta Kuusikaru talust ja kniks Eesti Agroturismile!
Täpsem info:


Veel ühed ägedad kaneelirullid (ilma pärmita!)

$
0
0
Kaneelirullid kütavad alati kirgi. Pole ka ime, sest nendes imelistes küpsetistes on see miski, mis tekitab sõltuvust ning sunnib üha tihedamini tainast sõtkuma ning rullikesi kokku vorpima. Minul on oma kõige lemmikumad kaneelisaiakohad juba ammu välja kujunenud, aga kahjuks asuvad need kohvikud üle Eesti laiali, seega tuleb aega võtta ning isu tekkimisel ise nende küpsetamine ette võtta. Minu kindel ja alati õnnestuv retsept siit blogist on "Pehmete kaneelirullide retsept" ning tundub, et needsamad saiakesed on meeltmööda veel ka paljudele teistele. 
Nüüd aga lubagem tutvustada veel üht toredat ja teistmoodi retsepti, mille avastasin mõni aeg tagasi. Nende valmistamiseks ei ole vaja pärmi ning kergitusaine puudub tegelikult sootuks. Vastutasuks on küpsetised aga ikkagi mõnusalt tummised, tainas kergelt kihiline ja kaneelirullide sisemus kaneeline. Eelpoolmainitud saiakestest erinevad need kindlasti. aga ka need küpsetised on erilised ja igati maiustamist väärt. Erilisi soovitusi nende saiakeste valmistamiseks ei ole, kuid ainsa nipina pean lausa kohustuseks mainima, et kaneeliga ära koonerda! Seega kostita valmistamisel tainast sellega heldelt
Ahi sisse, tainarull valmis ja küpsetama!



Tainas:
250 g nisujahu
50 g suhkrut
0,5 tl soola
175 g võid
0,75 dl külma vett


Täidis:
40 g toasooja võid

40 g suhkrutca 4-5 tl kaneeli 

1 lahtiklopitud muna (pealt määrimiseks)
Taina valmistamiseks sega kuivained omavahel. Lisa või ning näpi sõrmede vahel tainast seni, kuni suuremad või-tükid kaovad. Vala juurde vesi ning sõtku tainas kätega ühtlaseks. Lase tainal külmkapis taheneda tunnike. 
Rulli tainas jahusel pinnal  pikaks ribaks (laiusega ca 13-15 cm ning pikkusega ca 65-70cm) ning määri peale või. Raputa üle suhkru ning seejärel kaneeliga. Määri kogu segu tainal kergelt noaga laiali. Keera tainas lühemast servast rulli ning lõika 6ks viiluks. Aseta kaneelirullid lõikepool all küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Määri pealt lahtiklopitud munaga ning küpseta pöördõhuga režiimil 200 kraadi juures 10-15 minutit (oluline, et saiakesi üle ei küpseta. sest nii kaob soovitud pehmus).

Pontsakad õunakoogid või -pirukad - kuidas keegi soovib!

$
0
0
Õunahooaeg ei ole veel taandunud, seega saab nendest veel päris pikka aega erinevaid mahlaseid küpsetisi valmistada. Mulle meeldib varasügis - olgugi, et suvine hooaeg on möödunud, siis parimad hooajalised viljad on just nüüd valmimas. Ma ei hakka kohe mainimagi, kui suur rõõm on mul nende kuldkollaste kõrvitsate üle, millest saab maailma parimaid hoidiseid, hautisi ja pajaroogasid. Õunapuud jagavad oma vilju aga samuti hoolega ning sedapuhku oleks patt seda mitte ära kasutada. Niisiis on Teie ees üks järjekordne kodune õunaretsept. On need täpsemalt õunapirukad või -koogikesed - ma ausalt ei tea. Kuna aga tegemist on ülimalt mõnusate küpsetistega, siis võib neid  igaks juhuks pärjata mõlema tiitliga! Heal lapsel mitu nime!

PS! Taina valmistamisel on vaja mandlijahu. Mina jahvatasin selle mandlilaastudest ise, kuna jahu ei tohiks olla väga peene jahvatusega vaid pigem jämedama tekstuuriga! Ise jahvatades saad mandlijahu jämeduse üle ise otsustada.

Kogus: 6 tk

Tainas:
2 dl (120g) nisujahu
100 g mandlilaaste
1 tl küpsetuspulbrit
2 sl suhkrut
50 g võid

100 g keefirit

Täidis:
2-3 suuremat õuna
2 sl võid
1 tl kaneeli
2 sl suhkrut


Kate
1 muna
1 sl suhkrut
0,5 tl kaneeli
näpuotsatäis soola


Esmalt jahvata mandlilaastud jämedaks jahuks. Seejärel sega kokku kuivained, lisa või ning näpi kuivainesegusse. Vala nüüd juurde keefir ning sõtku ühtlaseks tainaks. Aseta tainas külmkappi tahenema 30 minutiks. 

Täidise jaoks koori ja tükelda õunad. Sulata pannil või ning prae selles õunatükke umbes minutijagu. Seejärel lisa kaneel ja suhkur ning kuumuta kõik läbi.

Rulli tainas jahusel pinnal õhemaks ruuduks. Taina ühele poolele laota eelnevalt valmistatud õunasegu, jättes ääre pisut katmata! Tõsta katmata tainas õunasegu peale ning suru ääred omavahel kokku. Minul tekkis ristkülik suurusega ca 12x24cm. Lõika nüüd pirukas pikuti kaheks ning seejärel kolmeks, et saad kokku 6 pirukat. Aseta need ettevaatlikult ahjuplaadile, määri pealt lahtiklopitud munaga. Sega omavahel suhkur, kaneel ja sool ning raputa pirukatele. Küpseta pöörõhuga režiimil 180 kraadi juures 13-15 minutit!


Sügisel on peakokad koolis! Ja üks lihtne nuudliroog lastele!

$
0
0
Kui oled õpilane, õpetaja või Sul on kodus kooliealine, siis tasub edasist kohe kindlasti lugeda. Kui Sa nendesse kategooriatesse ei kuulu, siis tasub ikkagi edasi lugeda, sest praegu toimub koolis nii palju põnevaid ettevõtmisi. Ja ühest lahedast ettevõtmisest on mul rõõm rääkida!

September on Eesti toidu kuu ning selle raames on Maaeluministeeriumi ja Eesti Peakokkade Ühenduse poolt väljakuulutatud selline äge projekt nagu "Peakokad koolides". Selle projekti raames külastavad septembris ja oktoobris 42 eesti peakokka erinevaid koole üle Eesti. Koolidess jagavad kokad lastega oma teadmisi, samuti valmistatakse koos süüa ning jagavatakse jõukohaseid söögivalmistamisnippe. Lisaks on valminud õppematerjalina 20 retseptivideot, mis on leitavad ja kõikidele kättesaadavad siit: eestitoit.ee/et/kategooriad/peakokad-koolidesse

Igaks juhuks mainin, et sel aastal koolid antud projektiga enam liituda ei saa, kuid ehk suure huvi tõttu tuleb see ettevõtmine loodetavasti ka juba järgmisel aastal. Küll aga on võimalik kõikidel osa võtta eriti ägedast videokonkursist „Kokkame ISE!“, mis on mõeldud põhikooli 6.-8. klasside õpilastele. Tegemist on meeskonnavõistlusega, mille suurus võiks olla kuni 6 last. Osavõtmiseks peavad lapsed valima välja ühe retsepti 20st, mis on avalikustatud Eesit toidu lehel . See, mida video sisaldama peab ning millised on täpsemad nõudmised, selle info leiab täpsemalt juba siit: Videokonkurss

Auhinnad on loomulikult ka, kusjuures peaauhinnaks on personaalne koolitus tippkokaga võitja valitud kohas! Kõlab ju põnevalt!


Ega ükski siinolev postitus ei saa olla ilma retseptita ning seetõttu jagan üht eriti lihtsat nuudliretsepti, mis on tõepoolt vägagi meeltmööda lastele. Õigemini on see retsept just laste maitse-eelistuste järgi valminudki!

Mitmele: 4

250 g (linnu)hakkliha
soola, pipart
5-6 sl pastakastet
1 sl hakitud koriandrit
150 g ramen nuudleid
2 sl riivitud parmesani
parmesani ja oliiviõli (peale)


Kuumuta pannil pisut õli ning prae selles hakkliha kuni roosaka värvuse kadumiseni, maitsesta soola ja pipraga. Sega juurde pastakaste ja koriander. Keeda nuudleid soolaga maitsestatud keevas vees 2-3 minutit, nõruta lohakalt ning sega koos parmesaniga hakklihasegusse. Serveerides raputa peale parmesani ning nirista üle oliiviõliga.

Tervislikud šokolaadi-maapähklivõitrühvlid neljast komponendist!

$
0
0
Nii, siin on ühed pisut tervislikumat laadi maiustused, mille valmistamiseks on vaja vaid 4 komponenti. Need on trühvlid, millest ei leia suhkrut ega gluteeni, selle asemel on magustajaks kuivatatud datlid ning maitseandjateks maapähklivõi ja kakao. Tekstuuri aitavad aga elavdada pähklid, mis teevad need kommid veel eriti mõnusateks ampsudeks. Ühesõnaga, kui soovid üllatada magusasõpru maapähklivõist puudutatud kommikestega, sealjuures ilma üleliigset vaeva nägemata, siis see retsept sobib proovimiseks kohe kindlasti!
Maiustama!


Kogus: 10-12 kommi
Valmistamisaeg: 10 minutit + datlite leitamisaeg

150 g kuivatatud datleid
75 g maapähklivõid
50 g hakitud Kreeka pähkleid
25 g naturaalset kakaopulbrit

Pane datlid leigesse vette likku (vesi peaks datleid katma) ning leota neid vees pehmenemiseni ehk umbes 30 minutit. Seejärel nõruta datlid veest ning püreesta ühtlaseks. Lisa segades juurde ülejäänud ained ning vormi seejärel keeruta käte vahel pisikesed ümmargused kommid. Tõsta need jahedasse tahenema vähemalt paariks tunniks. Vahetult enne serveerimist raputa osadele kommikestele peale täiendavalt kakaopulbrit ning osa jäta katmata!

Kutsume koolitusele: Toidufotograafia ja toidustilistika workshop

$
0
0
Minult on nii palju küsitud fotokoolituse kohta ning olen keerutanud seda mõtet juba mõni aeg. Septembrikuu alguses käisime koos Meriliniga (koogikontor.ee) Londonis end täiendamas toidupildistamise ja -stilistika alla. Ja ma arvan, et nüüd ongi üsna õige aeg koos Meriliniga üks eriti vägev toidufotograafiakoolitus korraldada. Mis täpsemalt toimumas ning kuidas osaleda saab? Kõik oluline info alljärgnevalt:

Avasta toidufotograafia põnev maailm ning loo pilte, mis on erilised ja silmapaistvad! Kui oled huvitatud toidupildistamisest ning soovid sellest veel rohkem teada saada, siis just Sulle on see 7-tunnine workshopmõeldud!

Pildinäiteid Londoni koolituselt

Ühe toidupildi loomine on tõeliselt nauditav, sest iga pisidetail vajab tähelepanu ja hoolt. Toidupildistamisel on oluline tehnika, kuid veel tähtsamad on stilistika, toonid, valgus, toidud ning kogu kompositsioon, et lõpptulemus oleks tõeliselt äge. Kogu selle protsessi vältel on aga vaja teha palju pisikesi, kuid tähtsaid otsuseid. Koolituspäeva vältel harutamegi lahti kogu toidupildistamise põhitõed ning loome üheskoos midagi tõeliselt erilist.

See koolitus on mõeldud Sulle, kui:
+armastad toidupildistamist, kuid soovid end sel alal veel enam täiendada;
+soovid muutusi, sest oled kinni samades töövõtetes ning tehnikas;
+sooviksid saada teada, kuidas valgust enda kasuks tööle panna;
+tahad end täiendada toidustilistika alal;
+soovid rohkem teada saada toidustilistikas vajaminevatest vahenditest (taustad, nõud, värvid, kangad jne);
+oled segaduses toonide kokkusobitamisega;
+soovid luua isuäratavaid toidupilte.
Kui see tekitas elevust, siis sa ei kujuta ettegi, mis ägedaid üllatusi ja nippe me veel koolitusel jagame!

MIS ME KOOLITUSEL TEEME?
Töövahendid
Räägime tehnikast ja töövahenditest!

Valgus
Õpime naturaalset valgust enda kasuks tööle panema! Mängime valgusega ning vastavalt sellele loome erinevate emotsioonidega fotosid. Loome fotosid, milles on sisu ja sära. 

Kompositsioon
Vaatame, kuidas luua pildile emotsioon ning kuidas seada toitu fotole.

Stilistika, rekvisiidid, nipid
Leiame pildile parimad rekvisiidid, loome kogu stilistika ning jagame nippe pildi loomiseks! Samuti saavad osalised praktilise ülevaate, kuidas üks toidufoto ülesehitamine käib!

Pilditöötlus
Põikame sisse ka pilditöötlusmaailma ning vaatame, kuidas oma pilt veelgi rohkem kõnelema panna.

Küsimused ja vastused
Teeme ühe vägeva küsimusteringi, kus puudutame koolitusel läbinud probleeme ning teeme juttu toidufotograafi elust, tööst ja murekohtadest!

Fotod: Merilin Siimpoeg
KOOLITUSE TÄPSEM INFO:

Hind: 170 € varajastele broneerijatele, soodushind kehtib kuni 30.11.2019
Alates 01.12.2019 on hind 200€
Registreerimiseks saada soov info@koogikontor.ee

Koolituse toimumisaeg:
Kuupäev: 18.jaanuar 2020
Kellaaeg: 9.00-16.00
Koolitusel saab osaleda maksimaalselt 12 inimest.
Asukoht: Treff Stuudio (treffstuudio.ee), aadress: Vana-Kalamaja 18, Tallinn

Koolitus sisaldab:
7-tunnist koolituspäeva
Kerget hommikusööki kogunemisel
Lõunasööki
Kohvi ja teed kogu koolituse vältel

Koolitusel osalemiseks võta kaasa:
+Fotokaamera (vajalik on oskus käsitleda oma kaamerat);
+Lemmikobjektiiv
+Statiiv (soovi korral)
+Märkmik märkmete tegemiseks
+Hea tuju

Veel natuke infot:
Broneeringu tegemisel saadame Sulle arve koolituse eest tasumiseks. Broneering on kinnitatud peale arve tasumist. Soovitame kiiresti registreerida, kuna koolituse suurus on vaid 12 inimest.

Kui soovid veel miskit koolituse kohta teada või täpsustada, siis võta julgesti ühendust:
Ragneragnem@gmail.com

Põnevate kohtumisteni!

Fotod: Ragne Värk

Õunanutella

$
0
0
Jah just - õuntest valmistatud Nutella! Ega siin miskit keerulist ei ole, sest see valmib nagu tavaline pähklitest ja šokolaadist valmistatud määre, kuid millele on tekstuuri ja maitse täienduseks lisatud ka õunapüreed! Lõpptulemus? Maitseb hästi - sobib koos pannkookide ja vahvlitega ning pehme saiaga samuti!
Retsept ilmus ka ajakirjas Naisteleht (25.09)

650 g õunu (koorimata kogus)
vett
ca 3 sl (pruuni)suhkrut või mett (kogus oleneb õunte hapukusest!)
1 tl vanillisuhkrut
150 g piimašokolaadi
150 g metspähkleid
näpuotsatäis soola
3 sl õli
Koori ja tükelda õunad ning pane potti. Lisa vett nii palju, et põhi oleks vaid kergelt kaetud. Lase potis olev segu keema ning seejärel lase sel madalal kuumusel vaikselt podiseda õunte pehmenemiseni. Vajadusel lisa täiendavalt vett, kui see peaks aurustuma. Seejärel püreesta valminud segu ühtlaseks massiks. Kuumuta segu potis uuesti läbi, lisa suhkrud ja šokolaaditükid ning lase neil püreesse sulanduda!
Rösti pähkleid kuival pannil mõned minutid. Seejärel tõsta pähklid kaanega suletavasse purki ning raputa neid tugevasti koore eraldumiseks. Pole hullu, kui osadele pähklitele koor külge jääb. Pane nüüd pähklid koos soola ja õliga blenderisse ning püreesta ühtlaseks võiseks massiks. Vajadusel lisa täiendavalt pisut vett, et saaksid ühtlase võise tekstuuri. Tõsta pähklivõi seltsiks õunapüreele ning sega segu korralikult ühtlaseks massiks, vajadusel lisa täiendavalt suhkrut. Valminud kreem aseta purki ning säilita jahedas!

Šokolaadine banaani-kookosepuder (gluteenivaba)!

$
0
0
Ma jumaldan hommikusööki, sest ei ole midagi paremat päeva esimesest kohvilonksust ning maitsvast toidust, mis kogu päevale selle õige lükke annab. Mul ei ole kindlat lemmkihommikusööki ning pigem need muutuvad tihti - ei teagi, kas on see seotud töögraafikuga, hooajaga või siis lihtsalt õues olevate ilmadega. Vahest võin ma mitu päeva järjest süüa erinevaid pudrutoite, vahest meeldivad erinevad munaroad, vahest tekib isu erinevate magustoitude järele, mis segatud kokku näiteks Kreeka jogurtist või kaerahelvestest. Pannkooke teen ka, aga need on juba aastaid olnud nädalavahetuste päralt!

Hommikusöögist saab igasugu vigureid meisterdada. Näiteks seesama tatrahelvestest valmistatud puder on äärmiselt põnev ja pisut teistmoodi hommikusöök. Ja tegelikult sobib hästi ka muul ajal maiustamiseks!


Mitmele: kahele
Valmistamisaeg: 10-15 min

2 dl tatrahelbeid
2 dl vett
3 dl kookospiima
0,5 tl kaneeli
näpuotsatäis soola
1 sl kakaopulbrit
3 sl kookoshelbeid
1 suur banaan (purustatuna)
1-2 sl mett
+meelepäraseid lisandeid serveerimiseks
 

Pane 3 esimest komponenti potti ning lase keema tõusta. Alanda kuumust koheselt ning lisa ülejäänud ained (va mesi). Kuumuta madalal tulel mõned minutid, sega juurde mesi. See puder peab jääma maitseküllane, seega lisa vajadusel mett, soola või kaneeli! Serveeri meelepäraste lisanditega!
Viewing all 775 articles
Browse latest View live