Quantcast
Channel: Kokkama Ragnega
Viewing all 775 articles
Browse latest View live

Rebitud lambaliha koorekastmes

$
0
0
Jõulud ei ole enam kaugel ning tuleb tunnistada, et kerge jõulutunne on mul juba ammu peal. Kui oktoobrikuu lõpul esimene lumi Pärnumaale jõusid, siis tuli koheselt ka jõulutunne. Ja seda jõulutunnet peab ära kasutama! Seetõttu on mul ka esimene piparkoogitainas juba tehtud, ammu piparkookideks vormitud ning nahka pistetud. On aastaid, mil seesugune jõulutunne ei teki isegi jõululaupäevaks ning jällegi on kordi, kus sarnaselt sellele aastale, tikub pühadeootus väga varakult peale tulema. On näha, et kaubanduses ja linnapildis hakatakse ka iga aastaga seda jõulutunnet aina varasemalt tekitama. Tegelikult on ju tore pimedat novembrikuud talvemõtetega kaunistada ning kuna jõulukuu saab alati nii ootamatult otsa, siis miks ka mitte!


Jahedal ajal on ka igapäevamenüüs sellised soojendavad road teretulnud, tihtipeale on neil juures ka kerge jõulupühadele omane mekk. Selleks aga, et pisut aimu saada minu pühadelaual olevatest roogadest, siis meisterdasn koostöös Stockmanniga valmis mõned oma lemmikroad. Ühte neist retseptidest jagan alljärgnevalt. Kõik ülejäänud on aga reastatud ilusti Stockmann delikatess kodulehele ning on leitavad retseptidena ka toiduosakonnast kohapeal.

Pole kahtlustki, et üheks minu lemmikuimaks pühaderoaks on ahjus kauaküpsenud liha. Sel korral valisin  lihatükiks lamba, mis siis ahjus mitu head tundi küpses. Peale küpsemist oli liha nii õrn ja nii pehme, et lausa rõõm oli seda kahvliga ribadeks tõmmata ning koos kastmega pliidil ühtseks roaks keeta. See toit tuli nii maitsev ning mõnus ning vägagi toitev! Seega, kui tekkis huvi, siis retsept on selline:

Mitmele: 6
Valmistamisaeg: ettevalmistusaeg 20 min + ahjus küpsemiseks 3,5 h

1 sibul
2 küüslauguküünt
10 cm jupp porrut
kimbuke tüümiani
ca 1,2-1,4 kg lambapraadi kondiga
soola, pipart,
1 tl roseepipart
1 tl vedelat mett
4 sl oliiviõli
1 dl vett 

Kaste:
2 dl vahukoort
2 dl praeleent
1 sl jahu

Kuumuta ahi 220 kraadini. Viiluta sibul, küüslauguküüned ja porru ning aseta need ahjuvormi põhjale. Laota peale tüümianioksad. Maitsesta lambapraad soola-pipraga. Hõõru lihale roseepipar ja mesi. Aseta liha vormi (sibulasegule) ning nirista üle oliiviõliga. Vala vormi vesi ning kata vorm kaane või fooliumiga. Aseta praad ahju, alanda kuumus 160 kraadile ning küpseta liha 3,5 tundi. Seejärel võta liha vormist ning rebi kahvli ja noaga tükkideks.

Kastme valmistamiseks sega kokku vahukoor ning ahjuvormi tekkinud praeleem. Kuumuta keskmisel kuumusel ning lisa vispeldades juurde jahu. Kuumuta seni, kuni kaste pakseneb. Ära unusta ise samal ajal kastet segada! Seejärel lisa kastmesse rebitud liha, sega ning maitsesta vajadusel! Serveeri.

Retsept valmis koostöös Stockmanniga


Imelised kapsasteigid

$
0
0

Kui sa poest endale ühe kapsapea kaasa tassid ning miskipärast tundub, et kapsahautise isu lihtsalt ei ole, siis soovitan meisterdada sellest hoopis kapsasteike. See on mõnusalt kerge ja maitsev roog, mis valmib ahjukuumuses. Steikide valmistamine on lihtne ning ei nõua erilisi oskusi, seega kui sulle meeldivad kapsatoidud ning tead, millises köögisahtlis asub nuga, siis on poolt teed juba käidud!

See retsept valmis ettevõttega Ecoverde, kes pakub oma veebilehel müügiks imelisi oliiviõlisid ning uue tootena ka erinevaid suitsupaprikapulbreid. Kui on soovi, siis piilu nende kodulehele, kuid võid võtta ka osa minu instagramis toimuvast auhinnamängust (kestab homseni ehk kuni 4.12), kus auhinnaks on just needsamad tooted! 


Valmistamisaeg: kuni 60 min
Mitmele:4-6

1 väiksem kapsapea
ISUL ekstra neitsioliiviõli
soola,pipart
pärmihelbeid
suitsupaprikapulbrit (kasutasin
magusat „La chinata” paprikapulbrit)

Lõika kapsast umbes1 cm paksused viilud ning aseta need küpsetupaberiga kaetud ahjuplaadile. Määri peale helde käega oliiviõli ning maitsesta soola ja pipraga. Küpseta 180 kraadi juures 20-25 minutit (kuni kapsas hakkab juba kergelt pruunistuma). Küpsemise ajal võid vajadusel oliiviõli lisada. Seejärel pööra steigid ettevaatlikult ümber ning piserda peale oliiviõli ja maitsesta kergelt soolaga. Raputa igale steigile ca 1 tl pärmihelbeid ning mõned näpuotsatäied paprikapulbrit. Küpseta veel umbes 10-15 minutit, vajadusel vähem, kui kapsasteigid on õhemad või väiksemad!

Oliiviõliküpsised - imelised ampsud jõulukuu jaoks!

$
0
0

Detsembrikuu on nende küpsiste valmistamiseks ainuõige aeg! Miks? Sellepärast, et need sisaldavad meeldivad koguses piparkoogivürtse, mett ja mandlijahu, mis teevad nendest maiustest tõeliselt jõulused ampsud.  Kui Sul veel jõulutunnet peal ei ole, siis tõenäoliselt aitavad need küpsised pisut kaasa, tuues küpsemisel tubadesse mõnusaid piparkoogiaroome! Tegemist on tegelikult laisa inimese piparkookidega, mille tainas valmib veel kiiremini kui traditsiooniline piparkoogitainas. Seega, kõik kööki, põlled ette, käed jahuseks ning tainast sõtkuma!

Tegelikult on selle jõulutundega paljudel hetkel vist pisut pahasti - ilm ja kalender ei tee omavahel absoluutselt koostööd. Ideaalis võiks ju õu olla kaetud kerge lumevaibaga, mida on täpselt nii palju, et see igapäevaelu segama ei hakkaks. Vastupidiselt sellele unistusele on ilmataat kostitamas kõiki tuule, vihma ja niiskusega.
Sametine lumevaip aga ei ole ainukesed asjad, mis jõulutunnet tekitada aitavad. Minu jaoks on hulk veel teisigi komponente, mis praegust ilma pühadele pisut sobivamaks aitaksid muuta. Minu soovitused jõulutunde tekitamiseks:

1. Kuula jõululaule. Hetkel on meie peres jõululaulud esikohal. Millal siis veel neid kuulata kui mitte praegusel ajal.
2. Kaunista kodu. Otsi välja jõulukaunistused! Kui sa väga palju dekoratsioone oma koju kuhjata ei soovi, siis piisab hetkel ka jõulutuledest - juba ainuüksi need pisikesed asjad aitavad selle õige tunde tekitamisele palju kaasa!
3. Küpseta piparkooke ja muud magusat!
Meisterda sellesama retsepti järgi pühadeküpsiseid või siis rulli traditsiooniline piparkoogitainas laual lahti ning lase erinevatel vormidel endale meelepäraseid kujundeid teha. Kõige parem  - võta küpsiste valmistamine ette kogu perega! Ja kui küpsised on valmis, siis ära peida neid kappi, vaid pane kohe kausiga lauale! Paar mandariinikaussi on ka alati teretulnud!
4. Kustuta tuled ning naudi sumedat valgust. Küünlavalgus või jõulutulede valgus on alati toredad!
5. Mandariinid Nagu punktis 3 sai mainitud - mandariinid on justkui kohustuslik amps detsembrikuus!
6. Võta ette midagi vahvat koos perega!
Ühised tegevused - lauamänguõhtud, kooskokkamised, külaskäik metsa, filmiõhtud või -hommikud! Jõulufilmid on kohustuslikud! Samuti soovitan minna kinno ning vaadata filmi: "Eia jõulud Tondikakul". Tegemist on imetoreda ja südamliku koguperefilmiga.
7. Too tuppa kuusk!
Mine ise metsa või osta kaupmehe käest. Kui suurt kuuske ei taha, siis piisab ka kuusokstest vaasis!
8. Meisterda miskit, ikka jõululaulude saatel.
Olgu selleks meistriteoseks siis jõulupärg, lumehelbed või muud jõulukaunistused...
9. Saada jõulukaarte POSTIGA!
10. Uuri jõuluürituste kohta, mis sinu linnas toimuvad!
Meie käisime Miaga hiljuti adventi tähistamas Pärnu Keskraamatukogus, kus oli pisikestele mõeldud jõuluetendus. Täiesti tasuta, aga see-eest nii tore! Piparkoogimaania Tallinnas väärib külastamist ning loomulikult jõuluturud. Tegelikult on toredaid jõuluüritusi toimumas nii palju, suur osa on neist ka tasuta!

Ja kui peale seda ka veel jõulutunnet ei teki, siis ei aita küll miski selle tekkimisel kaasa:) Nüüd aga küpsiste juurde:

Valmistamisaeg: 10 min + maitsestumisaeg külmkapis
Mitmele:ca 25-30 tk
Muu info: ilma munata!
Magustajaks mesi!
Laktoosivabade küpsiste valmistamiseks, kasuta laktoosivaba hapukoort! 

2 dl nisujahu
1 dl mandlijahu
1 tl küpsetupulbrit
3 tl piparkoogimaitseainet
2 sl kakaopulbrit
näpuotsatäis soola
100 g vedelat mett
50 g oliiviõli (kasutasin ISUL ekstra neitsioliiviõli)
100 g hapukoort

Sega kuivained omavahel, lisa ülejäänud ained ning sega kõik ühtlaseks tainaks. Väldi ülesegamist! Pane tainas tunnikeseks külmkappi tahenema ja maitsestuma. Seejärel rulli tainas laual u 5mm paksuseks (või veidi paksemaks) ning vormi tainast piparkoogid! Küpseta jõuluküpsiseid 180 kraadi juures 7-10 minutit. 

Retsept valmis koostöös Ecoverdega!
Nende e-poest tellmisel kasuta koodi "RAGNE" - see annab tellimuselt soodustust -10%. E-poe leiad aadressil: www.ecoverde.ee
 

Piparmündine moonikook - maiustamiseks jõuluaega!

$
0
0
Detsembrikuu on ikka koogiküpsetamisaeg. Aeg, kui ahjus küpsevad piparkoogimaitsetest tulvil jõulukoogid, -keeksid ning loomulikult krõbedad küpsised. Jõulukuul lihtsalt tekib mingi äraskummaline soov pidevalt miskit head küpsetada, loodetavasti on see nii ka teistel. Minu koduahi on igastahes viimaselt ajal minuga vägagi agaralt koostööd teinud ning mitmed jõulukoogid valmis küpsetanud. Samas on jällegi päris mitmed küpsetised oma järjekorda veel ootamas, kuid õnneks on omajagu detsembrikuud veel ees! Mul oli juba mõnda aega mõtteis valmistada üks kihiline biskviitkook, mis sisaldaks ka pisikesi kiikse. See kook sisaldab kiiksuna mooniseemneid ning piparmündist vahekihti! See õrnroheline täidis sobitub tummise šokolaadikihiga imehästi, kuigi ma nende sobivuses alguses pisut kahtlesin. Üks õhuline õrn piparmündikiht aga vajabki tihtipeale pisut tuge ja turgutust. Nii, et šokolaadikiht täidab selle töö ära väga hästi ära.

Kaunistused on ka lihtsad ning jõulukuule sobivad. Piparkoogimajake ning pisut piparkooke, mis koogile pisut pidulikkust lisavad, samas jällegi jäädes lihtsaks ning meeldivalt tagasihoidlikuks.



Mitmele: 12 tk
Muu info: Kuna kook tuleb üsna kõrge, siis kasuta kõrgemate äärtega koogivormi!!

Biskviit:
3 muna
1,5 dl suhkrut
2 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit
2 sl mooniseemneid


Kreem 1:
250 ml vahukoort
100 g tumedat šokolaadi
75 g piimašokolaadi

50 g mooniseemneid
1 tl piparkoogimaitseainet
näpuotsatäis soola
1 sl maapähklivõid


Kreem 2:
400 ml vahukoort
1 potike värsket piparmünti
6 g (3 želatiinilehte)
1 sidruni riivitud koor 
75 g valget šokolaadi
1 tl matcha pulbrit


Immutamiseks: piima 

Kreem 2 valmistamiseks kuumuta potis 200 ml vahukoort koos korraliku kimbu piparmündiga keemiseni. Seejärel jäta külmkappi maitsestuma vähemalt paariks tunniks.

Biskviit: vahusta munad suhkruga kohevaks. Sega kuivained omavahel ning lisa lusikaga segades ettevaatlikult munavahule. Vala tainas küpsetuspaberiga kaetud koogivormi (Ø20cm) ning küpseta 175 kraadi juures 20-30 min. Lase jahtuda ning lõika siis biskviit horisontaalselt kolmeks. 

Kreem1: 
Kuumuta 150 ml vahukoort keemiseni. Tõsta pott pliidilt, lisa šokolaaditükid ning lase neil sulada. Mõne minuti pärast sega segu ühtlaseks. Jahvata mooniseemned, piparkoogimaitseaine ja soolaga hästi peeneks jahuks ning lisa koos maapähklivõiga šokolaadisegule. Kõige viimasena lisa ülejäänud 100 ml vahukoort (vahustatuna!) ning lisa segades šokolaadikreemile. 

Pane koogivormi alumine biskviit, immuta kergelt piimaga ning vala šokolaaditäidis biskviitpõhjale. Aseta jahedasse tahenema teise kreemi valmistamise ajaks. 

Kreem2:
Pane želatiinilehed külma vette paisuma vähemalt 5 minutiks. Seejärel pressi käte vahel üleliigne vedelik želatiinilehtedest välja. Kuumuta piparmündiga seisnud koor uuesti keema. Eemalda piparmünt ning vala kuum koor želatiinilehtedele. Sega ühtlaseks ning lisa sidrunikoor ja šokolaaditükid - lase pisut seista ning sega siis ühtlaseks. Lisa pidevalt vispeldades juurde ka matcha. 

Võta kook külmkapist ning aseta vormi keskmine biskviit, immuta seda piimaga ning vala vormi valmistatud piparmünditäidis. Aseta kook külmkapi tahenema ca 10 minutiks. Seejärel aseta peale ülemine biskviidikiht (lõikepool all). Vajadusel lõika biskviit pealt ühtlaseks, et lõpptulemusena kook pealt üleliia ümar ei jääks. Immuta ülemist biskviiti veel pisut piimaga ning seejärel jäta külmkappi maitsestuma üleöö.

Kaunistamine: 
Määri kook pealt vahustatud vahukoorega (minul oli järgi eelmisest koogiteost vanillikreemi ning kasutasin seda). Lisa koogile piparkoogid ning tüümianioksi või siis rosmariini. Mõned hõbedased pärlid või jõhvikad on ka teretulnud!


 Postitus sündis koostöös Grüne Feega

Vaata teisi postituse koostöös Grüne Feega:
Bataadivõileivad
Ühe poti roog
Soodaleib sulatatud juustuga
Jahutav jäätee
Suvine külmsupp
Spinatiga rullbiskviit
Lihtne murulaugupesto
Toortatrakreem
Apelsini-basiilikusmuuti
Kolme juustu pirukas 
Hapukooreomlett
Külaskäik Grüne Fee aiandisse


Alkoholivaba hõõgvein

$
0
0

Seda soojendavat talvejoogi retsepti jagasin ma oktoobrikuu lõpul ajakirjas Naisteleht. Kuu aega varem antud köögirubriiki kokku pannes kujutasin ma vaimusilmas ette, kuidas oktoobri lõpus on jahedad ilmad juba saabunud ning kõik ihkavad soojendavad ning talvise olemusega joogikesi. Reaalsus oli aga hoopis midagi muud - oktoobrikuus valitsesid siinmail veel täielikud soojuskraadid, mistõttu pleedid, külmast võetud põsed, praksuv tuli kaminas ja muu taoline ei olnud veel päris teemas. Tõeline jõuluilm on ju tegelikult kestnud vaid paar päeva ning seda tuleb nautida sajaga. Pole mõtet imestada, kui nädalajagu hiljem kostitab ilmataat meid jällegi vihma ja tuulega (loodetavasti siiski mitte!). Praeguse ilmaga sobib aga see jook imeliselt. Turgutus miski sooja järele on igati teretulnud ning seetõttu soovitan ma kohe päris mitu kogust seda hõõgveini endale valmis meisterdada. Kui külm peaks jälle tülitama tulema, siis ei ole vaja muud, kui meelepärane kogus jõulujooki endale pliidil kuumaks teha ning end diivanile sättida. Tänu särtsakatele maitseandjatele jääb see jook kelmika iseloomuga, kuid vabalt võite vürtse oma tunde järgi kohendada - vähendada või siis hoopis kuhjaga lisada! Ja kes vajab oma jooki ka pisut kangemat kraami, siis sortsuke rummi või muud taolist võib sellesse lisada kindlasti.


Retsept ilmus 31.10.2018 Naistelehes.

Mitmele: 2
Valmistamisaeg: 15-20 minutit

5 dl jõhvikamahla
5 dl alkoholivaba õunasiidri või õunamahla
4 apelsiniviilu
2 kaneelipulka
6 vürtsitera
6 nelgitera
4 viilu ingverijuurt
1 tl pruuni suhkrut (soovi korral)

Pane kõik ained potti ning kuumuta madalal kuumusel vähemalt 10 minutit (soovi korral lisa ka suhkur, kui soovid magusust lisada).  Seejärel kurna jook klaasidesse ning serveeri. Soovi korral lisa klaasi ka paar apelsiniviilu.

Piparkoogi panna cotta

$
0
0

Paljud otsivad enda pühademenüüsse sobivaid roogasid. Kel veel magusa osas idee puudub, siis üks lihtne ja vähe vaeva nõudev maius on Teie ees. Panna Cotta puhul on tegemist mõnusalt kreemja tarretisega, mis sobib toeka pidusöömingu lõppu ideaalselt. See magustoit on minu köögis valmistamisel märkimisväärselt tihti, kuid erinevalt tavapärasele retseptile, valmistan selle želatiini asemel tarretisesuhkruga. Niimoodi on vaja magustoit vaid kokku segada, lisaks ei nõua maius eraldi suhkrut! Tarretisesuhkur annab nii magusust, kui ka toimib tarretajana. 


Mitmele: 4
Aeg: 20 min + tarretusmisaeg

4 dl vahukoort
1 dl piima
75 g tarretisesuhkrut
0,5-1tl piparkoogimaitseainet
100 g Kreeka jogurtit
hapukat moosi (peale)

Pane koor ja piim potti ning ning kuumuta keemiseni (ära keema lase). Sega omavahel tarretisesuhkur ja piparkoogimaitseaine ning lisa hoolikalt segades kooresegule. Kuumuta pidevalt segades veel 2-3 minutit. Selleks ajaks peab suhkur olema ilusti kooresegusse sulanud. Tõsta pliidilt, lisa Kreeka jogurt ning sega ühtlaseks. Vala segu nelja klaasi ning lase neil toatemperatuuril jahtuda täielikult, seejärel tõsta külmkappi jahenema. Vahetult enne serveerimist kostita magustoite kergelt moosiga. 

Retsept valmis koostöös ettevõttega Coopning selle magustoidu leiab ka detsembrikuu(2018) retseptilehelt, mis on leitavad Coop kauplustes üle Eesti.
 

Kohupiima-piparkoogikook

$
0
0


Jõulud ning särtsakas aastavahetus on möödas. Detsembrikuu pühademeeleolu hakkab tasapisi kaduma ning ees on ootamas täpselt 12 kuud uusi põnevaid hetki ning elamusi. Kuigi jõuluküpsetiste kõrghooaeg on möödas, siis on aeg pakkuda üht piparkoogikooki, milleks on ka praegu täpselt õige aeg. Kindlasti ei ole ma ainuke, kellel on kapis järgi veel tükike piparkoogitainast ning kausis vedelemas vürtsikad piparkoogid. Siinkohal tulebki abiks seesama kook, mis aitab lihtsasti piparkookidest vabaneda. 

Seda retsepti jagasin ma ka vahetult enne pühi Naistelehes. Õigemini ilmus see lasterubriigis, kuna see koogike sobib hästi ka lastele valmistamiseks! 


Mitmele: 12 tk
Valmistamisaeg: 45-55 minutit

Põhi:
200 g piparkooke
75 g metspähkleid
50 g sulatatud võid

Kate:
600 g kohupiima vanilliga
1 dl suhkrut
4 muna

Jahvata piparkoogid ja pähklid peeneks. Lisa sulatatud või ning sega ühtlaseks massiks. Suru küpsisesegu küpsetuspaberiga kaetud lahtikäiva koogivormi (Ø22cm) põhjale.

Sega kõik täidiseained omavahel kokku ning vala vormi. Küpseta 180 kraadi juures 35 minutit

Röstitud kikerherned pärmihelveste ja suitsupaprikaga

$
0
0

Röstitud kikerherned kuuluvad minu lemmikute hulka juba päris pikka aega. Kord teen neid lihtsalt soolaga, kord rikastan kaneeli, kardemoni ja suhkruga, kord jällegi teen krõbistamiseks kikerherneid, mida kostitatan miski soolasega. Ühesõnaga on tegemist mõnusa näksimisroaga, mis meeldib ka neile, kes tavaliselt kikerhernestest lugu ei pea! Minu üheks lemmikuks lisandiks kikerhernestega on kindlasti pärmihelbed, millele on lisatud veel kuni 2 lisandit. Suitsupaprika ja pärmihelveste kooslust tasub samuti proovida, kuna üks täiustab teist ning lõpptulemuseks on imehea ja lausa sõltuvust-tekitav maius. 

Retsept valmis koostöös Ecoverdega!
Nende e-poest tellmisel kasuta koodi "RAGNE" - see annab tellimuselt soodustust -10%. E-poe leiad aadressil:www.ecoverde.ee


Valmistamisaeg: ettevalmistusaeg 10 min + ahjus küpsemiseks 35-40 min
Mitmele: kahele
Muu info: ilma munata, laktoosivaba, gluteenivaba!

1 purk kikerherneid
2 sl oliiviõli (ISUL)
mõni näpuotsatäis soola
0,5 tl magusat või vürtsikat suitsupaprikapulbrit (La Chinata)
1 tl pärmihelbeid

Loputa kikerherned sõelal voolava vee all korralikult läbi. Seejärel aseta majapidamispaberile kuivama paariks minutiks. Oluline on kikerherned võimalikult kuivaks saada! Seejärel aseta need küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Nirista peale oliiviõli ning sega korralikult, et kõik kikerherned saaks õliseks. Raputa peale soola, sega kergelt ning küpseta ahjus 180 kraadi juures pöördõhuga režiimil 35-40 min. Paar korda on soovitav kikerherneid küpsemise ajal ka segada, et lõpptulemus ühtlasem oleks. 

Peale küpsemist lisa segades suitsupaprikapulber ja pärmihelbed ning lase maiustel enne söömist pisut jahtuda!



Nagu Raffaello kommid!

$
0
0

Kui miski viitab vähekenegi lumivalgele Raffaello maiustusele, siis minu tähelepanu on koheselt pälvitud (umbes sama lugu on mul Maiuspala kommidega). Need kookosemekiga kommid on mul südames juba kaua ning ei ole harv juhus, kui karbike neid hõrgutisi mind magusasahtlis ootamas on. Mis puutub aga igasugu Raffaello-nime kandvatele kookidele-kommidele-magustoitudele, siis need meeldivad mulle ka ... vahest liigagi palju. Olgu selles süüdi siis andumatu armastus sellesama kommi vastu, rammus kookose maitse või hoopis midagi kolmandat!  

Kui tihtipeale koosnevad minu valmistatud trühvlid kõigest sellest, mis magusasahtlis ärakasutamist leiavad, siis nende trühvlite komponente mul kappi nii naljalt seisma ei jää. Kondenspiim kulub lisaks koogile niisama maiustamiseks, kookoshelbed kaovad ka kapist viimasel ajal justkui võluväel ja valget šokolaadi ostan üldjuhul täpselt selle koguse, nagu parasjagu vaja on ning järgi sellest miskit ei jää. Siiski tasub nende trühvlite nimel poodi tõtata, sest nagu juba mainisin - oma olemuselt natuke nagu Raffaello kommid, kookosele äratuntava maitsega ja tekstuurilt hõrgutavalt kreemjad!


Retsept ilmus ka Naistelehes (detsember 2018).

Valmistamisaeg: 15 min + tahenemisaeg
Mitmele: ca 20 tk 

100 g valget šokolaadi
100 g võid
100 g kondenspiima
75 g kookoshelbeid
0,5 laimi pressitud mahl

Kate:
kookoshelbeid

Pane šokolaaditükid koos võiga potti ning sulata pliidil madalal kuumusel. Sega korralikult, et saavutaksid ühtlase kreemja segu. Seejärel lisa segades ülejäänud ained ning kuumuta segades segunemiseni. Seejärel vala trühvlimass kaussi ning lase jahedas taheneda vähemalt tunnike. Seejärel vormi segust ümmargused pallid ning veereta neid kookoshelvestes. Hoia trühvleid söömiseni külmkapis.

Küpsetamata kaerahelbeküpsised!

$
0
0
Ma olen kindel, et ma pole ainuke, kellele kaerahelbeküpsised toovad koheselt kaasa mõnusa nostalgiatunde. Kunagine kokandusmaailma superstaar Salme Masso õpetuste järgi võisid ühed kodused kaerahelbeküpsised sisaldada kõike seda, mis koduses majapidamises hädasti ärakasutamist vajavad. Nii, et kui purgi põhja on jäänud pisut rosinaid, pähkleid ja šokolaadi, siis pista kõik need küpsiste valmistamisel tainasse. Ja tegelikult traditsioonilised küpsetatud kaerahelbeküpsised üldjuhul minul niimoodi just valmivadki. See on justkui isetehtud müsli, milles saad lisandina kasutada täpselt neid komponente, mida koduriiulil leidumas. 


Järgnevad kaerahelbeküpsised on küll kerget indu saanud klassikalistest kaerahelbeküpsistest, kuid samas erinevad neist jällegi täielikult. Need küpsised sisaldavad küll kaerahelbeid, kuid valmivad ilma ahjukuumuseta. Samuti ei sisalda nii rohkelt magusaid lisandeid. Selleks, et küpsetamata küpsised ikka ilusti koos püsiks, siis on sel juhul kohustuslikud abilised või, mesi ja maapähklivõi, mis enne kaerahelvestega sõbrunemist pliidil usinalt ühtseks seguks segatud. Lihtsuses peitub võlu ning ega tegelikult ei tohi küpsetamata kaeraküpsiseid üleliia lisanditega kositada. Põhjus lihtne - küpsised ei pruugi lihtsalt koos püsida ning seetõttu olen lisanud ühele küpsisetainale pisut krõmpsuvad pähkleid ning teistele lihtsalt kakaopulbrit, mis lõpptulemuse meeldivalt šokolaadiseks teeb!

Mitmele: mõlemast retseptist saad 14 küpsist
Valmistamisaeg: 10 min

Kaeraküpsised pähklitega

2 sl võid
2 tl mett
4 sl maapähklivõid
0,5 tl vanillisuhkrut
2 dl kaerahelbeid
2 sl erinevaid pähkleid, hakituna

Pane retsepti 4 esimest komponenti potti ning kuumuta keskmisel kuumusel sulamiseni. Ära unusta vahepeal segada. Seejärel vala segu kaerahelvestele, lisa ka pähklid ning sega kõik ühtlaseks massiks. Tõsta küpsetupaberiga kaetud alusele 14 pätsikest ning aseta jahedasse tahenema vähemalt tunnikeseks

Šokolaadised kaerahelbeküpsised

2 sl võid
2 tl mett
4 sl maapähklivõid
0,5 tl vanillisuhkrut
2 sl naturaalset kakaopulbrit
2 dl kaerahelbeid

Pane retsepti 5 esimest komponenti potti ning kuumuta keskmisel kuumusel sulamiseni. Ära unusta vahepeal segada. Seejärel vala segu kaerahelvestele ning sega kõik ühtlaseks massiks. Tõsta küpsetupaberiga kaetud alusele 14 pätsikest ning aseta jahedasse tahenema vähemalt tunnikeseks 




Imelihtne jogurtikook

$
0
0

Sel kolmapäeval (23.01.19) ilmunud Naistelehe köögirubriigis harutan lahti želatiini keerulisena tunduva maailma. Jagan samm-sammulisi õpetusi, kuidas kasutada želatiinipulbrit ja ka -lehti. Seega, keda huvitab, siis soovitan piiluda Naistelehte! Artikli juures jagan ka üht koogiretsepti, mille nüüd ka sellest koogipostitusest leiate. See koogike valmib hästi lihtsalt ning sobib ideaalselt just neile, kel želatiiniga sinasõprus puudub või ei ole siis sellega kunagi koostööd teinud. Kui retseptis sõnakuulelikult näpuga järge vead, siis lõpptulemusena valmib õhuline jogurtikook, millest õhkub meeldivat kaneelimekki. 


Valmistamisaeg: 30 min + üleöö tahenemiseks
Mitmele: 10 le
Muu info: Ei vaja küpsetamist!

Põhi:
175 g digestive küpsiseid
0,25 tl kaneeli
50 g võid, sulatatuna

Täidis:
4 tk (8g) želatiinilehte või siis 1 sl želatiinipulbrit
200 g vanilliga kohupiimapastat
500 g ahjuõunajogurtit
1 tl vanillisuhkrut
0,75 tl kaneeli
200 ml vahukoort
50 g demerera suhkrut

Kate:
100 g õunapüreed 

Purusta küpsised ning sega koos kaneeli ja võiga ühtlaseks massiks. Suru saadud segu küpsetuspaberiga kaetud koogivormi (Ø20 cm) põhjale. 

Pane želatiinilehed külma vette paisuma 5-10 minutiks. Samal ajal sega kokku kohupiimapasta, jogurt, vanillisuhkur ja kaneel. Pool vahukoorest vahusta vahuks. Ülejäänud kuumuta koos demerera suhkruga keskmisel kuumusel kuni suhkru sulamiseni. Seejärel pigista želatiinilehtedest käte abil üleliigne vedelik välja ning lisa kuumale kooresegule. Sega, kuni želatiin on sulanud. Lase jahtuda toatemperatuurini ning vala segu siis jogurtisegule. Kõige viimasena lisa segades vahukoor. Vala täidis koogivormi ning lase külmas taheneda üleöö. Vahetult enne seda kata kook õunapüreega ning kaunista meelepäraselt.

Kui soovid kooki valmistada suuremas vormis, siis toimi nii:
22 cm korruta komponendid 1,2ga
24 cm korruta komponendid 1,4ga
26 cm korruta komponendid 1,7ga


Suitsukanamääre päikesekuivatatud tomatitega

$
0
0
Kuigi mul on viimasel ajal suuremat sorti avokaadomäärde hullus, siis tegelikult ei jäta mind külmaks ka kõik teised taolised isetehtud võided. Võtame näiteks sellesama suitsukanamäärde, mille valmistamine on nii lihtne ja kiire, et sobib ka kõige kiiremal hommikul kokku mikserdada. Muidugi võib selle juba varem valmis teha, sest külmkapis säilib see ilusti umbes nädalajagu, nagu enamike määrete puhul ikka. Sama lihtne nagu retsept, siis ka maitse lihtne ja aus - ohtralt suitsukanamekki, ning omavahel sõbrunevate päikesekuivatatud tomatite ja tilli sobivat kooslust!  Nagu erinevate määrete puhul kombeks, siis loomulikult passib see kõige paremini mõne tõeliselt pehme saia- või leivaviiluga;)


150 g suitsutatud broilerikintsuliha
2 sl majoneesi
100 g toasooja toorjuustu
1-2 tl sidrunist pressitud mahla
5 päikesekuivatatud tomatit
3 sl värsket tilli, hakituna
soola, pipart, suhkrut

Eemalda suitsukanalt nahk. Pane ülejäänud kanaliha koos majoneesi, toorjuustu ja sidrunimahlaga kaussi ning mikserda ühtlaseks püreeks. Seejärel haki päikesekuivatatud tomatid hästi peeneks ning lisa koos tilliga suitsukanasegule. Ära püreesta vaid, sega lusikaga ühtlaseks seguks. Maitsesta ning hoia serveerimiseni jahedas!

Minu retsepti leiate ka Rannamõisa linnulihablogist!

Erilised oliiviõlitrühvlid

$
0
0

Kui Sulle oliiviõli trühvlites pisut võõristust tekitab, siis tegelikult on kartus asjatu. Tõsi, oliiviõli jääb nendes trühvlites tunda, kuid kui Sul on olemas pudelike head oliiviõli, siis on positiivsed maitseelamused garanteeritud. Ma olen juba varasemalt maininud, et olen suur ISUL oliiviõli austaja, seda ennekõike selle puhta ja ausa maitse eest, mis meenutab kergelt suvise (värske) heinamaa ja rohukõrte lõhna. Ma ei tea, kui arusaadav see kirjeldus oli, aga kui sellele kirjeldusele mõtlen, siis meenub kohe ka ISUL oliiviõli maitse ja lõhn:) 


Oliiviõli trühvlikommide sees on pigem eriline kui tavapärane ning niimoodi eriliselt maitsevad ka need kommid. Muidugi on need maiused parajalt pontsakad, nii et kui sul juhtub olema väga suur magusaisu, siis peale kommi söömist on see kindlasti läinud. Kes üllatusi armastab, siis see on peidus trühvli sees – soolane maapähklivõi, mis kogu trühvliga ideaalselt kokku sobitub! 


Retsept valmis koostöös Ecoverdega!
Nende e-poest tellmisel kasuta koodi "RAGNE" - see annab tellimuselt soodustust -10%. E-poe leiad aadressil:www.ecoverde.ee
 
Valmistamisaeg: 1 tund
Mitmele: 12 tk

6 tl maapähklivõid
150 g tumedat šokolaadi
75 g võid
50 g ISUL oliiviõli
lahke näpuotsatäis soola
2 tl apelsini riivitud koort

Glasuur:
75-100 g tumedat šokolaadi
2 tl ISUL oliiviõli

Vormi lusika abil 12 pisikest maapähklivõipallikest ning aseta need sügavkülma külmuma.
Pane šokolaaditükid koos või ja oliiviõliga kaussi ning sulata vesivannil, sega sulanud segu ühtlaseks. Lisa seejärel sool ja apelsini riivitud koor ning aseta segu külmkappi tahenema. 

Tahenenud massist meisterda 12 trühvlit: võta tükike trühvlimassi, aseta selle keskele külmunud maapähklivõipall ning vormi käte vahel trühvliks – oluline on, et maapähklivõi jääb täidisena trühvli keskele. Kui kõik trühvlid on vormitud, aseta need tagasi külmkappi. Samal ajal sulata glasuuri jaoks vesivannil šokolaaditükid ning lisa siis sulanud šokolaadile oliiviõli, sega. Tõsta lusikaga trühvlitele sulašokolaad ning lase sel mööda trühvlit alla vajuda. Kaunista meelepäraselt ning tõsta jahedasse tahenema.


Tummine brownie (gluteenivaba!)

$
0
0

Brownie söömisel on üks oluline kriteerium - sa pead armastama šokolaadi, sest see küpsetis on sellest maiusest nii läbi imbunud, et šokolaadivihkajatel pole mõtet selle koogi poole isegi vaadata. Niisiis, kui Sulle meeldib šokolaad, siis oled oodatud edasi seda retsepti proovim:) Päris klassikaliste retseptide hulka seesama brownie ei kuulu, kuna selles puudub või, mis muidu sellele küpsetisele nii omane on. Selle asemel on aga lisatud küpsetisse pisut Kreeka jogurtit, mis lõpptulemusele oma mekki jagab. Kui brownie on üldjuhul tuntud oma vägagi magusa olemuse poolest, siis Kreeka jogurt tasandab seda magusust. Ütleme nii, et tegemist on brownie lahjema ning taljesõbralikuma kaaslasega!


Retsept ilmus ka jaanuarikuu (2019) Naistelehes.

Valmistamisaeg: 30  minutit
Mitmele: 6-8 koogitükki
Muu info: Gluteenivaba

100 g tumedat šokolaadi (56% kakaosisaldusega)
150 g Kreeka jogurtit
1,5 dl mandlijahu
1 tl küpsetupulbrit
0,5 dl pruuni suhkrut
2 muna
näpuotsatäis soola

Sulata šokolaaditükid vesivannil. Sega ülejäänud ained omavahel, lisa sulatatud šokolaad ning sega ühtlaseks massiks. Vala tainas küpsetuspaberiga vooderdatud koogivormi (nt suurusega 13x20cm) ning küpseta 180 kraadi juures 15-20 minutit. Lase jahtuda ning serveeri koos jäätise või lihtsalt kakaopulbriga üleraputatult.    


Šokolaadine leivatort

$
0
0

Kui parasjagu ei jagata veebruarikuus vastlakuklipilte, siis ilmuvad paratamult igalpool isamaalised retseptid leiva, kilu ja muu taolisega. Tegelikult on selleks ka põhjust ning tuleb tunnistada, et ka seesama postitus on pisut mõjutatud 24.veebruarist. Mustast leivast ei saa üle ega ümber ning kui midagi sellest juba teha, siis mainin, et Eesti Pagaril on hetkel käimas üks tore kampaania, kus kutsutakse üles inimesi valmistama miskit põnevat Eesti Pagari Mustast leivast ning jagama tehtut teistega. Täpsemalt selle kohta saad infot Eesti Pagari kodulehelt.

Minagi kutsin Teid üles oma ideid ja pilte jagama. Inspiratsiooniks aga minu poolt üks magus leivatort! Tegemist on ühe teistmoodi tordiga, mis oma kerge kiiksuga paljudele kindlasti meelde jääb. Valmistamine on lihtne ning lõpptulemus põnev – maitselt kergelt leivane, pisut šokolaadine ning veidi magus. Viimast ei ole üleliia palju ning kook sobib pigem mahedama maitse-eelistustega tordisõbrale. Kui aga soovid kooki rohkem magusust, siis kostita hapukoort täiendavalt suhkruga (liiale ei tasu siiski minna;)!
Kõik koogile!

PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkidahashtagiga#kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled:)

Mitmele: 10
Valmistamisaeg: 30 min
 
11-13 viilu Eesti Pagari Musta vormileiba
võid, kaneeli
200 g (magusamat) ploomimoosi (või meelepärast moosi)
350 g hapukoort
2-3 tl vanillisuhkrut
100 g piimašokolaadi
250 Mascarpone toorjuustu, toasooja

Lõika leivaviiludel ära servad (võimalikult täpselt). Prae leivaviilud pannil võis mõlemalt poolt kergelt läbi ning raputa need üle veidikese kaneeliga. Seejärel vooderda keeksivorm* (27cmx10cm) toidukilega. Aseta leivaviilud vormi nii, et põhi oleks ilusti kaetud, vajadusel lõika neid parajaks, et kõik ikka ilusti kaetud oles. Määri peale pool moosikogusest ning kata poole koguse hapukoorega (mis eelnevalt segatud vanillisuhkruga). Tõsta selle peale uued leivaviilud ning vaata taas, et kõik ilusti kaetud saaks!

Sulata šokolaaditükid vesivannil ning sega seejärel kokku toorjuustuga. Vala saadud segu vormi. Kata taas korralikult leivaviiludega ning määri peale ülejäänud moos ja hapukoor. Tõsta kook külmkappi tahenema üleöö. Vahetult enne serveerimist kaunista leivapuruga**!

*Keeksivormi asemel võid kasutada mis tahes koogivormi!
**Leivapuru valmistamiseks pane eelnevalt äralõigatud leivaääred ahju ning kuumuta neid 150 kraadi juures ca 7-12 min. Seejärel pane krõbedad leivaviilud blenderisse ning jahvata peeneks!

Postitus valmis koostöös Eesti Pagariga!

Koorene kana tüümiani ja päikesekuivatatud tomatitega

$
0
0

Mul on hetkel käimas igasugu põnevaid projekte ja tegemisi ning seetõttu jõuan siia blogise pisut harvem, kui sooviksin. Sellegipoolest ei jäta ma blogi unarusse ning püüan jagada siin oma retsepte nii tihti kui võimalik. Tegelikult mul ongi üsna mitu retsepti ootel, mida jagada sooviksin... Alustame aga algusest! Esmalt üks imelihtne kanaroog, mis ei nõua pikka ettevalmistusaega ning ühe korraga valmib nii kaste kui ka roa staar kana. Seega jääb juurde sobitada vaid meelepärane lisand. Mina eelistan miskit värsket või siis aurutatud köögivilju, samas kartulipüree on alati kindel valik! Sinu otsustada!


PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkidahashtagiga#kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled:)



Aeg:  50 min
Mitmele: 3

800 g broilerikoivatükke
sool, pipart
1 küüslauguküüs
väike kimbuke tüümiani
2,5 dl kanapuljongit
1 dl vahukoort
2 tl mahedat sinepit
6-8 päikesekuivatatud tomatit

Pruunista kanakoivad pannil õlis mõlemalt poolt kuldseks. Vahepeal maitsesta heldelt soola ja pipraga. Pane ahjuvomi viilutatud küüslauguküüs, hakitud tüümian ja päikesekuivatatud tomatid. Lisa pruunistatud kanakoivatükid. Vala vormi puljong. Sega koor ja sinep omavahel ning vala samuti vormi. Küpseta kana 175 kraadi juures 35-45 minutit.  

Retsept valmis koostöös Rannamõisa linnulihaga!

Toorpuder maapähklivõi ja šokolaaditükkidega

$
0
0
Üleöö valminud toorpudrust olen ma siin blogis juba üsna mitu korda rääkinud, kuid ikka võlub see mind oma lihtsuse ja imelise maitsega. Seesugune puder võib vabalt olla nii hommikusöögi kui ka magustoidu eest. Esimesel juhul arvesta, et tegemist on pisut magusamat sorti ampsuga, mistõttu mina eelistan seda süüa pigem siis, kui magusaisu kallal. Samas, kui soovid hommikut soolase asemel just nii alustada, siis retsepti leiad alljärgnevalt.

Ega siin miskit keerulist ei ole. Pane kõik komponendid purki, sega ning jäta külmkappi valmima. Soovitavalt võiks kogu segadik valmida ca 6 tundi (ehk kõige parem üleöö), kuid kui soovid pisut teralisemat tekstuuri, siis saab ka 3 tunniga hakkama. Hommikusöögiks valmistades on mugav kõik asjad eelmisel õhtul kokku segada ning siis kiirel hommikul puder kapist lihtsalt haarata. See sobib hästi ka tööle kaasavõtmiseks, kuna on mugav transportida ning ei vaja enne söömist kuumutamist ega ka muid valmistamisprotseduure. Lihtsalt võta seltsiks lusikas ja söö!

Kogus: ühele
Aeg: Valmistamiseks 3 minutit + valmimisaeg ca 6 tundi

1 dl kaerahelbeid
1 tl chiaseemneid
1 tl pehmet mett
1 tl (kuhjaga) maapähklivõid
1,5 dl meelepärast (pähkli)piima
1 tl hakitud šokolaadi


Pane kõik komponendid purki, sega ning aseta külmkappi valmima (üleöö)! Enne söömist kaunista meelepäraselt.

Vastlacroissant´id mandlikreemiga (ehk vastlakuklid pisut teisel moel)!

$
0
0
Vastlakuklitest ei saa ma ikka veel üle ega ümber. Just siis, kui ma mõtlen, et rohkem ma neid ei tee, siis näen ma kuskil jälle mõnda toredat ideed, mis lihtsalt ajab kööki kokkama. Järjekordses kuklite küpsetamise tuhinas on süüdi üks pagariäri Tallinnas, kes jagas sotsiaalmeedias mitte lihtsalt vastlakuklite pilte, vaid hoopis fotosid, millel olid peal kuldse jume ja ohtra täidisega vastlacroissant´id. No ei suutnud mina ükskõikselt seda ilu pealt vaadata ning meisterdasin kodus ise ühed prisked sarvesaiakesed valmis. Täidiseks valmistasin vahele imelihtsasti valmivat mandlikreemi vahukoorest, toorjuustust ja martsipanist. Kusjuures, selle kreemi kõige olulisem komponent on martsipan, mis peab koos toorjuustuga ühtlaseks sulama, et seda siis koos vahustatud koorega segada. Lõpptulemuseks on täidlane ja kreemjas, kuid siiski küllaltki õhuline mandlimaitsega kreem, mis sellise sarvesaia vahele sobib suurepäraselt. Selle kreemiga on muidugi nii, et seda kipub mõndadel üle jääma ning mõndadel jälle puudu tulema. Põhjus vist selles, et kreemi taluvuse piir vastlakukli vahel on igal ühel erinev - kellele meeldib kuhjata kogu kukkel suure kreemikuhjaga kokku nii, et vaene saiake alt väljagi ei paista. Teine aga jällegi paneb kreemi nii vähe, et tuleb teist hoolikalt kukli vahelt otsida. Ühesõnaga, kui sul kreemist puudus tuleb, siis tee seda juurde. Kui jääb aga üle, siis soovitan seda kreemi kisselliga serveerida, vahvlitopsi pista või siis lihtsalt niisama lusikaga maiustada!


Sarvesaiakesed küpsetasin ma ise. Kuigi seesugused saiakesed on poest väga lihtsasti leitavad, siis need ei ole ikkagi sellise pontsaka kujuga, nagu tahaksin. Seetõttu ostsin poest paki külmutatud tainast ning vormisin endale meelepärase suuruse ja paksusega küpsetised. Ja õigesti tegin, olgugi, et tainas oli ostetud poest, siis lõpptulemus ahjust tulnud küpsetiste näol oli oluliselt värskem, õhulisem ja aromaatsem, kui poest ostetud toodang:) 


Lõpetuseks võin nende kuklite kohta öelda niipalju, et kuigi mu pereliikmetel on juba vastlakuklitest kergelt üleküllastus, siis need vastlasaiakesed läksid sajaga peale! 

Kogus: 4-5 tükki

500 g pärmi-lehttainast
muna
mandlilaaste


Kreem:
100 g martsipani150 g mascarpone toorjuustu, toasooja
4 dl vahukoort (35%)


Kreemi valmistamiseks tükelda martsipan ning sega kokku toorjuustuga. Lase toatemperatuuril seista tunnike, kuni martsipan sulab. Vahepeal sega, et selle sulamist kiirendada (pole hullu, kui martsipan ei sula täielikult ning väikesed tükid sisse jäävad). Seejärel vahusta koor ning sega see ettevaatlikult toorjuustusegusse. PS! Soovi korral võid toorjuustu ja martsipani ka juba eelmisel päeval kokku segada!

Sarvesaiakeste valmistamiseks voldi valmisrullitud ja sulanud tainas laual lahti ning lõika ristkülikukujulisest tainast välja 4-5 kolmnurka. Rulli kolmnurgad ükshaaval laiemast otsast rulli. Määri need pealt lahtiklopitud munaga ning raputa üle mandlilaastudega. Seejärel küpseta sarvesaiakesi 180 kraadi juures ca 15 minutit, ehk seni, kuni need on saavutanud tugevalt kuldse jume! Pea meeles, et liialt vähe küpsenud croissant vajub peale küpsemist kergelt lössi!

Jahtunud saiakesed lõika horisontaalselt pooleks ning täida mandlikreemiga. Vastlacroissant´i võid enne sööma asumist kostitada tuhksuhkruga!

Hapukoore-juustukattega plaadipirukas (ja üks auhinnamäng)!

$
0
0
Pirukat võib küpsetada mis tahes ajal. Seega, kui Sul liiguvad mõttes juba rannavormi suunal, siis üks mahlane kanapirukas ei tee kunagi halba. Seetõttu pakun üht vägagi lihtsasti valmivat pirukaretsepti, mis nõuab kokkajalt umbes 30 minutit ning seejärel võib kõik pirukasõbrad lauda kutsuda!

Selleks, et kogu protsess veelgi lihtsam oleks, siis kasutasin põhjaks valmis pärmi-lehttainast. Kuna seda müüakse poodides üldjuhul 500 g pakkides, siis selle piruka tarbeks jääb tainas pisut üle! Seega võid ühed kaneelirullid veel lisaks valmis meisterdada. Selle retsepti valmistasin ma koostöös Rannamõisa Linnulihaga ning kui oled Instagram kasutaja, siis soovitan, piiluda minu Instagrami-lehele, kus on üks auhinnamäng hetkel käimas. Auhinnaks saab võitja enda äranägemise järgi valida Rannamõisa tootevalikust endale 10 meelepärast linnulihatoodet! Kõlab ju põnevalt? Seega, kui soovid osaleda,siis VAJUTA SIIA!


 PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkida hashtagiga#kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled):

Mitmele: 4-6
Valmistamisaeg: 30 minutit

300 g külmutatud pärmi-lehttainast 250 g jahutatud broilerifileed või -kintsuliha
2 sellerivart
1 keedetud muna
100 g riivitud juustu
soola, pipart

Kate
1 muna (keetmata)
200 g hapukoort
2 sl hakitud tilli
soola 

Laota sulanud tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile (kui tainas ei ole valmisrullitud, siis rulli see tainarulliga ca 1 cm paksuseks). Tee noaga 1-2 cm kauguselt äärtest sisselõige (jättes taigna täienisti läbi lõikamata).

Lõika kanaliha tükkideks ning prae pannil valmis, vahepeal maitsesta soola pipraga. Tükelda sellerivarred ning kuumuta samuti pannil läbi.

Laota tainale (jättes ääred vabaks) kanatükid ja selleriviilud. Tükelda muna ning laota samuti tainale. Raputa üle riivitud juustuga. Sega katte ained omavahel, maitsesta ning vala ettevaatlikult pirukale. Küpseta pöördõhuga režiimil 200 kraadi juures 13-16 minutit!

Lihtne lõhe-kartulivorm

$
0
0
Järgnevalt midagi klassikaliselt head! Kui viimasest kartulivormi valmistamisest on liialt kaua möödas, siis on aeg see viga parandada. Kui ma nüüd üle pika aja taas selle tegemise juurde jõudsin, siis peab tõdema, et lihtsa olemusega argipäevaroad on tihtipeale kõige mõnusamad. Ja kuigi ma pole just kõige suurem kartulisõber, siis tegelikult seesuguses vormiroas miskit muud ette ei kujutagi. Seetõttu,  üks lihtne retsept alljärgnevalt nüüd Teie ees!

Retsept ilmus ka veebruarikuu (2019) Naistelehes.


 PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkida hashtagiga#kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled!


Mitmele: 4-5
Valmistamisaeg: 1 tund

8 kartulit
150 g pastinaaki
1 sibul
kimp värsket tilli
250 g lõhefileed
4 dl vahukoort
50 g võid
soola, pipart

Koori ja puhasta köögiviljad. Seejärel lõika kartulid viiludeks ning need omakorda pisikesteks kangideks. Riivi pastinaak ning haki sibul. Prae sibul pannil klaasjaks. 

Laota rasvainega määritud ahjuvormi põhjale pool kartulikangidest, maitsesta soolaga. Laota peale sibulatükid ning seejärel pastinaak. Raputa üle hakitud tilliga. Lõika lõhefilee tükkideks, maitsesta soola ja pipraga ning laota vormi. Kala peale pane ülejäänud kartulikangid. Maitsesta vahukoor soola ja pipraga ning vala see vormi. Aseta vormile kõige peale võitükikesed ning raputa peale pisut soola. Küpseta 180 kraadi juures 45-50 minutit. 
Viewing all 775 articles
Browse latest View live